فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت

نهم آذر رای گیری لایحه خرید سپیدرود در صحن پارلمان شهری رشت

۲۳ آبان ۱۳۹۵

در جریان جلسه صدوشصت و پنجم شورای شهر رشت دو فوریت لایجه خرید باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود توسط شهرداری رشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت

محمدعلی رفیعی به عنوان مخالف این لایحه با اشاره به اهمیت مساله خرید باشگاه توسط شهرداری گفت: این مساله نباید به صورت دوفوریت تصمیم گیری شود، چرا که این تیم عشق یک شهر است و نباید چند نفر برای آن تصمیم بگیرند.

رفیعی با بیان این که: هنوز جوابی نگرفته ام که آیا شهرداری می تواند تیم بخرد یا نه ادامه داد: اگر سپیدرود به لیگ برتر صعود کند، آیا می توانیم هزینه ۲۰میلیاردی فصل بعد را تامین کنیم؟

رضا رسولی عضو دیگر شورای شهر رشت به عنوان موافق لایجه با اشاره به صحبت های رفیعی تشریح کرد: شهرداری خانه مردم است و خرید تیم محبوب مردم توسط شهرداری به معنای سپردن آن به خد مردم است.

او افزود: شهرداری متعهد می شود تا هزینه ها را در بودجه خود پیش بینی کند.

رسولی ادامه داد باشگاه سپیدرود امروز در شرایط مالکیتی سختی قرار دارد و به واسطه حساسیت موضوع در کانون توجه قرار گرفته است.

او با اشاره به نتایج موفق سپیدرود تصریح کرد: باوجود مشکلات مالی متعدد باشگاه، غیرت و تلاش بازیکنان و کادرفنی است که سپیدرود را تا این جای کار موفق کرده است اما در شرایط زمانی حساسی هستیم که باید تکلیف باشگاه روشن شود.

مجیدرجبی مخالف بعدی دوفوریت لایجه بود.  او با بیان اینکه می توان با اختصاص بخشی از درآمدهای شهرداری نظیر اجاره سالن ها و زمین های ورزشی به سپیدرود کمک کرد خواستار بررسی فنی لایجه به صوریت یک فوریت شد.

امیرحسین علوی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت نیر با اشاره به اولیت و اهمیت خرید سهام باشگاه سپیدرود، خواستار پرهیز از عجله در این رابطه شد تا محل درآمد و هزینه ها مشخص شود.

فاطمه شیرزاد نایب رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورا نیز با اشاره به اهمیت و سابقه سپیدرود برای مردم رشت افزود: امیدوارم با تصمیم درست بتوانیم پاسخ مناسبی برای انتظارات هواداران این تیم داشته باشیم.

مظفر نیکومنش نیز با اشاره به قدمت و محبوبیت تیم سپیدرود گفت: در حال حاضر ۶۰ تا ۷۰ درصد هزینه ها توسط شورا و شهرداری تامین می شود پس بهتر است تا باخرید این تیم به مشکلات پایان دهیم.

در پایان با دو فوریت لایجه خرید سپیدرود موافقت نشد و این لایحه به صورت یک فوریت اعلام وصول شد تا در جلسه روز هفتم آذر مورد بررسی قرار گیرد. / گیل نگاه

 

مشاهده خبر کامل

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.