فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت

آغاز پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر با حضور ۱۸ کشور در رشت

۳۰ دی ۱۳۹۵

شطرنج جام خزر
پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر امروز با حضور شطرنجبازان 18 کشور در رشت آغاز میشود .

به گزارش وارش اسپرت - پایگاه خبری و تحلیلی ورزش گیلان به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان گیلان،رئیس هیئت شطرنج گیلان گفت : تا کنون 760 شطرنجباز از کشورهای ایران، روسیه، اسپانیا، فنلاند، انگلستان، ترکیه، هلند، هندوستان، ترکمنستان، اوکراین، آمریکا، آذربایجان، گرجستان، مجارستان، رومانی، ارمنستان، عراق و تاجیکیستان برای شرکت در این رقابت بین المللی اعلام آمادگی کرده اند.

کیومرث بیات با اشاره به اینکه این مسابقات در 4 جدول برگزار می شود، گفت: جدول A را اساتید و شطرنج بازان دارای درجه بین المللی بالای 2 هزار ، جدول B شطرنجبازان دارای درجه بین المللی زیر 2 هزار ، جدول C بانوان و جدول D را نوجوانان رده سنی کمتر از 14 سال تشکیل می دهد.

وی افزود : در مراسم افتتاحیه این رقابتها که با حضور استاندار، معاون وزیر، رئیس فدراسیون و مدیرکل ورزش وجوانان گیلان امروز جمعه ساعت 17 در سالن دو ومیدانی یادگار امام رشت برگزار می شود، قرار است نایجل شورت قهرمان اسبق شطرنج دنیا در دیداری نمادین به مصاف دکتر نجفی استاندار گیلان برود.

کیومرث بیات گفت: در این رقابت بین المللی که 18 استاد بزرگ شطرنج و 36 استاد بین المللی و فیده حضور دارند 55 میلیون تومان جایزه نقدی به نفرات برتر جداول مختلف اهداء خواهد شد.

وی ادامه داد: از معروف ترین شطرنجبازان شرکت کننده خارجی در پانزدهمین دوره رقابت های بین المللی جام خزر می توان به گابریل سرکیسیان از ارمنستان، آلکسی دریف از روسیه، فرانس برکس از مجارستان، سرگئی تیویاکف از هلند و اولگ کرنف از اسپانیا اشاره کرد.

رئیس هیات شطرنج استان گیلان خاطرنشان کرد: این در حالی است که برترین شطرنجبازان ایران نیز همانند احسان قائم مقامی ، پرهام مقصودلو ، پویا آیدانی ، پوریا درینی ، شاهین لرپری زنگنه و امیررضا پور رمضانعلی در این دوره از رقابت ها حضور خواهند داشت. 

 

 

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.