فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت

قهرمانی اولین دوره مسابقات راگبی جام کاسپین به گیلانیها رسید

۲۳ مهر ۱۳۹۵

راگبی
تیم منتخب گیلان در اولین دوره از رقابتهای سه جانبه راگبی جام کاسپین با عنوان (کاسپین کاپ) توانست با از پیش رو برداشتن حریفان ، مقام قهرمانی این دوره از رقابتها را از آن خود کند.
به گزارش وارش اسپرت، سرپرست هیات انجمن های ورزشی گیلان بعد از ظهر جمعه درحاشیه برگزاری این مسابقات درگفت و گو با ایرنا اظهار کرد: هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد نشاط دربین ساکنان منطقه آزاد انزلی و افزایش مشارکت و حضور مردم درمیادین ورزشی است.
حجت رحمت خواه با اشاره به غیر بومی بودن ورزش راگبی افزود: جا انداختن رشته های ناشناخته این چنینی کمی دشوار است و برگزاری این مسابقات می تواند به عنوان اولین گام دراین راه به حساب آید.
وی یادآور شد : منطقه آزاد انزلی برنامه های بسیاری در زمینه استعداد یابی و پرورش مربیان درحوزه بانوان و آقایان در دستور کار خود دارد .
رحمت خواه خاطر نشان کرد: برگزاری این دوره از مسابقات می تواند به عنوان نقطه عطفی برای برگزاری جام کاسپین درسطح بین المللی و با حضور ورزشکاران کشورهای حاشیه دریای خزر درمنطقه آزاد انزلی باشد .
در اولین دوره از رقابتهای راگبی جام کاسپین تیم منتخب گیلان توانست با نتیجه 29 بر صفر در بازی اول مقابل داتیس تهران و 17 بر 12 دربازی دوم مقابل پارت تهران ، تیم های راگبی پایتخت را از پیش رو برداشته و مقام اول را از آن خود کند و تیم پارت تهران هم با کسب نتیجه 13 بر صفر درمقابل حریف همشهری خود داتیس ،به مقام دوم این رقابتها دست یابد .
منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است و کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال - جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است. / پایان خبر

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.