فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
دیرک دروازه شرمنده هواداران داماش شد

دیرک دروازه شرمنده هواداران داماش شد

 

وارش اسپرت - تارنمای هواداران داماش گیلان : داماش گیلان در نخستین هفته لیگ برتر برابر سایپا متوقف شد .
به گزارش وارش اسپرت ، در چارچوب نخستین هفته از رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران تیم داماش گیلان در استادیوم شهید عضدی شهر رشت میزبان سایپا البرز بود که در نهایت برابر این تیم با نتیجه یک بر یک متوقف شد .

 

گل های این دیدار را سجاد شهباززاده در دقیقه 14 برای سایپا البرز و علیرضا نظیف کار در دقیقه 4+90 برای داماش گیلان به ثمر رساندند . همچنین علیرضا نظیف کار از داماش در دقیقه 7 و بابک حاتمی از سایپا در دقیقه 77 با کارت زرد داور مسابقه جریمه شدند .

داماش گیلان با این یک امتیاز در جدول پایانی هفته نخست در رتبه هفتم قرار گرفت . داماشی ها پنجشنبه آینده در استادیوم تختی انزلی داربی گیلان را برابر ملوان برگزار خواهند کرد . 

 


داماش 1(على رضانظيف كار دقيقه ٩٤) - 1 (شهباززاده دقيقه ١٤) سايپا

لیگ برتر جام خلیج پارس - دوره سیزدهم ، هفته نخست

ورزشگاه دکتر عضدی رشت ، تماشاگر: هشت هزار نفر

داور: اشکان خورشیدی ، کمک داوران: تورج عیوض محمدی ، سعید زارع

کارت زرد:على رضا نظيف كار دقيقه ٧ (داماش) - بابك حاتمى دقيقه ٧٧ (سايپا)

كارت قرمز: بابك حاتمى دقيقه ٨٦ ( سايپا )

 

داماش گیلان: میلاد فراهانی، علی رضا نظیف کار، ابوذر رحيمى، مرتضى ابراهيمى، هادى سهرابى، محمد آبشك، محمدرضا مهدوى، مصطفى حاجتى( از دقيقه ٦٠ افشين چاووشى)، روح الله سيف الهى( از دقيقه ٧٥ سعيد حلافى)، سعيد قدمى( از دقيقه ٤٦ رضا كاردوست )،مسعود حسن زاده.

سرمربی: افشین ناظمی

 

سایپا البرز: محمدباقر صادقى، روزبه شاه على دوست، كاوه رضايى، على زينالى( از دقيقه ٦٠ مهدى جعفرپور )، مقداد قباخلو، بابك حاتمى، سجاد شهباززاده( كيانوش رحمتى از دقيقه ٨٧)، ابراهيم صادقى، حامد شیری، مجید ایوبی، ابراهیم شکوری.

سرمربی: انگین فیرات

 

شرح بازی:

دو تیم دهم و یازدهم لیگ دوازدهم به حکم قرعه نخستین دیدار لیگ سیزدهم را در رشت آغاز کردند. دو تیمی که یک خصوصیت مشترک دارند: هر دو از وجود دو مربی استفاده می کنند که تا پیش از این نفر دوم تیم خود بودند و امسال می خواهند با کسب نتایج درخشان توانایی های خود را در فوتبال ایران اثبات نمایند. داماش لیگ امسال را در حالی آغاز نمود که با توجه به شرایط بد مالی خود هرگز نتوانست بازیکن شاخصی به تیمش اضافه نماید و تنها نقطه قوتش حفظ شاکله ی تیم چند سال گذشته است. داماش و هوادارانش امسال باید با نبودن جهانبخش و ابراهیمی، دو ستاره جوانشان کنار بیایند.
در سوی دیگر سایپا درست برعکس و با یک خانه تکانی بزرگ لیگ را شروع کرده است.آنها از همه ی تیمها زودتر استارت آماده سازی را زده اند و حالا می خواهند از خلاء موجود در هفته های ابتدایی بیشترین سود را ببرند.

 

نیمه نخست:

بازى در حالى شروع شد كه ده دقيقه ابتدايى بازى اين سايپا بود كه با فرارهاى روزبه شاه على دوست و كاوه رضايى توانسته بود داماش را در زمين خود محبوس نمايد. اما با گذشت بازى اين داماش بود كه بين دقايق ده تا پانزده چند موقعيت پياپى را روى دروازه سايپا خلق نمايد كه مهمترين آن شوت سركش مسعود حسن زاده در دقيقه يازدهم بود كه به تيرك افقى دروازه سايپا اصابت كرد. سايپا كه در دقيقه پانزدهم روى يك ضربه كاشته به گل رسيده بود، بعد از گل هم همچنان خطرناك نشان داد و تا دقيقه سى و پنج با اداره كردن بازى به نوعى شتاب حملات داماش را هم مهار نمود.

فشار رشتى ها در ده دقيقه پايانى نيمه اول فزونى گرفت كه مهمترين موقعيت آنها شوت از پشت محوطه جريمه مهدوى بود كه به تيرك افقى دروازه سايپا در دقيقه ٣٧ اصابت نمود.

 

نیمه دوم:

با شروع نيمه دوم افشين ناظمى سعى كرد با دو تعويض زود هنگام نبض بازى را كه در ده دقيقه پايانى نيمه دوم بدست گرفته بود همچنان در اختيار بگيرد، كه تا حدود زيادى موفق به انجامش گرديد.مهمترين موقعيت هاى داماش در بيست دقيقه ابتدايى نيمه دوم مى توان به دو ضربه ايستگاهى داماش و يك ضربه سر و تك به تك مسعود حسن زاده اشاره كرد، كه البته هيچكدامشان حاصلى براى پسران شهرباران به ارمغان نياورد.

در ادامه باز هم داماش صاحب چند موقعيت خطرناك شدند كه البته ثمره اى از آن نديدند. سايپايى ها هم با از سرعت انداختن بازى سعى در كنترل آن داشتند. مهمترين موقعيت داماش را در نيمه دوم ضربه محمدرضا مهدوى در چند قدمی دروازه بود که از روى خط دروازه در حالى كه دروازه بان هم به روى زمين افتاده بود جمع شد. در ده دقيقه پايانى در حالى كه سايپا در زمين خود خيمه زده بود، شوت ديدنى آبشك به زيبايى هرچه تمام تر توسط صادقى دوازه بان سايپا راهى كرنر گرديد. اين تساوى خانگى هرچند كه چون در دقايق پايانى براى داماش كسب شد، شيرين بود اما همچنان موجب اين شد تا تلسم نبردنهاى داماش برابر سايپا ادامه پيدا نمايد.

 

شرح گلها:

داماش ٠-١ سايپا: در پى يك ضربه كاشته كه توسط صادقى براى سايپا نواخته شد،توپ روى سر مقداد قباخلو فرود آمد كه پاس با سر او درون محوطه شش قدم روى سر شهباززاده رسيد. ضربه ى سر محكم او توسط فراهانى به صورت ناقص دفع شد كه توپ برگشتى را مجددا شهباززاده به تور دروازه داماش چسباند.

داماش ١-١ سايپا: پاس تو در افشين چاوشى به مسعود حسن زاده رسيد او داخل شش قدم به نظيف کار پاس داد تا این بازیکن زننده گل تساوى داماش باشد.

 

بهترین بازیکن:

محمد باقر صادقى دروازه بان جوان سايپا با دفع چند موقعيت خطرناك داماش مانع از باز شدن دروازه اش بيش از يك بار شد. اما بايد لقب بهترين بازيكن زمين را به نظيف كار داد كه هم در دفاع موفق نشان داد و هم با گلزنى در واپسين لحظات بازى مانع شكست خانگى تيمش گرديد.

 

اتفاق های ویژه:

1) دقيقه سى نيمه اول هواداران داماش با بالابردن متحد برگه هایی که عدد سى روی آن نوشته شده بود، شروع به تشويق عليرضا جهانبخش بازيكن جوان تازه لژيونر شده اين تيم كردند. دقيقه سى به جهت شماره پيراهن جهانبخش انتخاب شده بود. شعار هواداران داماش گیلان بر روی سکوها این مضمون را داشت " جهانبخش تو هلنده ، داماشی سربلنده " .

2) از دقايق ابتدايى نيمه دوم فيرات با اعتراضات پى در پى به نشستن چند نفر در پشت نيمكت سايپا معترض شد كه با توقف چند دقيقه اى بازى توسط داور مواجه گرديد. البته فیرات گویا به لیزری که از طرف برخی تماشاگران به صورت وی انداخته می شد نیز اعتراض داشت.

3)هواداران داماش در پى ناديده گرفتن بك صحنه مشكوك به پنالتى توسط داور ، با شعارهاى پى در پى داور بى تجربه نمى خواهيم، اعتراض خود را اعلام كردند.

4) در دقيقه ٨٦ داور به دليل انداختن ليزر توسط داماشى ها به چشم دروازه بان سايپا چند دقيقه اى بازى را متوقف كرد كه با گرفتن هشت دقيقه وقت تلف شده به جبران آن پرداخت!

5) سه پرچم بزرگ و بنر قدردانی از محمدرضا مهدوی و همچنین چند فشفشه آبشاری که از سوی وارش اسپرتی ها تهیه شده بود ، جلوه زیبایی را به استادیوم داده بود .

6) یکی از به اصطلاح خبرنگاران که در سال های گذشته هم رفتارهای عجیبی از خود نشان میداد در این بازی دست به حرکات عجیبی زد و با شلوغ کاری های بی دلیل خود موجب تعجب همگان شد .

7) داماش گیلان در این دیدار نیز همچون چند بازی آخر فصل خود نام اسپانسری را بر روی پیراهن نداشت .

8) ابراهیم صادقی در ابتدای مسابقه توسط هواداران داماش تشویق شد .

9) جو استادیوم و سکوها جو بسیار خوب و مثبتی بود و هیچ حاشیه خاصی را بر روی سکوها شاهد نبودیم .

 

 

نظرات خود را فقط از کادر نظرات پایین همین صفحه وارد کنید و پس از تائید مدیریت برای مشاهده آن اینجا کلیک کنید   

 

 

 

 

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.