فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
سه بازی، سه مساوی | نفت هم از فشار داماشی ها جان سالم به در برد

سه بازی، سه مساوی | نفت هم از فشار داماشی ها جان سالم به در برد

 

وارش اسپرت - تارنماي هواداران داماش گيلان : داماش گيلان در سومين ديدار خود در رقابت هاي ليگ برتر نيز به نتيجه تساوي دست يافت.

به گزارش وارش اسپرت ، در چارچوب هفته سوم رقابت هاي ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران شامگاه سه شنبه تيم فوتبال داماش گيلان در استاديوم شهيد دکتر عضدي شهر رشت ميزبان نفت تهران بود که در اين ديدار نيز همچون دو بازي گذشته به تساوي دست يافت .

 

دو تيم در اين بازي که با حضور 8 هزار تماشاگر برگزار مي شود در پايان نود دقيقه تلاش به تساوي يک بر يک دست يافتند .درحالي که جريان بازي کاملا در اختيار داماش شهر باران بود، ابتدا وحيد اميري در دقيقه 55 و روي يک ضد حمله گل نفتي هاي تهران را به ثمر رساند اما 12 دقيقه بعد روح الله سيف الهي توانست کار را براي داماش به تساوي بکشاند. اين نتيجه علي رغم تلاش دو تيم تا پايان نود دقيقه پا برجا ماند .

داماش با کسب اين تک امتياز سه امتيازي شد و پيش از برگزاري تک بازي فردا موقتا در جايگاه دهم قرار گرفت . داماش گيلان شنبه آينده در چهارمين ديدار خود مهمان فولاد خوزستان در اهواز خواهد بود .

 

متن کامل در ادامه مطلب


ليگ برتر ، دوره سيزدهم ، هفته سوم

داماش 1(دقيقه 67 روح الله سيف الهى) - 1 ( دقيقه 55 وحيد اميرى) نفت

ورزشگاه دکتر عضدي رشت – تماشاگر: هشت هزار نفر

داور: موعود بنيادي فر – کمک داوران: سعيد زارع ، حسين ظهيري

کارت زرد: كمال كاميابى نيا دقيقه 28 (نفت) -هادى سهرابى دقيقه 62، مسعود حسن زاده دقيقه 75 ( داماش)

 

داماش گيلان: ميلاد فراهاني، علي رضا نظيف کار، ابوذر رحيمى، هادى سهرابى، هادى محمدى، رضا كاردوست(از دقيقه 59 امين متوسل زاده)، محمد رضا مهدوي، محمد آبشک، بوباكار كبه( از دقيقه 67 مصطفى حاجتى)، مسعود حسن زاده( از دقيقه 81 افشين چاوشى)، روح الله سيف الهى

سرمربي: افشين ناظمي

 

نفت تهران: سوشا مکاني، بهمن كامل( از دقيقه 53 محد امين حاج محمدى)، وحيد حمدى نژاد، وريا غفورى، احمد آل نعمه، كمال كاميابى نيا، محمد نزهتى( از دقيقه 83 مهرداد اولادى)، وحيد اميرى، على عزتى( از دقيقه 85 مرتضى پور على گنجى)، رسول نويد كيا، رضا نوروزى

سرمربي: يحيي گل محمدي

 

شرح بازي : هفته سوم ليگ برتر براي تيمهاي هفتم و نهم جدول در حالي آغاز شد که دو تيم هرکدام اهداف متفاوتي را دنبال مي کردند. داماش که تا اينجا درست مانند فصل پيش نتيجه گرفته بود آمده بود تا نخستين برد فصل را بعد از دو تساوي پي در پي دشت نمايد. اما نفت پس از يک برد و يک باخت به تک امتياز خارج از خانه هم راضي بود. هر دو تيم با يک محروم گام به زمين گذاشتند، داماش از وجود محمد مختاري محروم بود و نفت هم حسين ابراهيمي را در ترکيب نداشت.

 

نيمه نخست: دو تيم در اين نيمه با نمايش گذاشتن يك بازى سردرگم و كسالت آور نتوانستند خواسته هاى مربيان خود را در زمين پياده كنند، البته در اين امر شايد نفت كه دنبال بستن بازى و بدست آوردن تك امتياز بود كمى موفق تر از ميزبان نشان داد. بيشتر دقايق اين نيمه توپ و زمين در دستان رشتى ها بود، اما آنها كمتر توانستند از اين مالكيت استفاده نمايند و يك موقعيت خطرناك را روى دروازه نفت بدست آورند. شايد تنها موقعيت حساس بازى را بايد شوت دقيقه 44 كمال كاميابى نيا بدانيم كه با برخورد به بدن مدافعان داماش با فاصله اندكى راهى كرنر شد.

 

نيمه دوم: اين نيمه بر خلاف نيمه نخست بسيار جذاب و تماشايى از آب در آمد.پس از آنكه نفت در يك غافل گيرى از داناش پيشى گرفت رشتى ها فشار خود را بر حريف مضاعف كردند و كه مهمترين آنها صربه چكشى روح الله سيفى بود كه با برخورد به مدافعان نفت با فاصله اندكى راهى كرنر شد. پس از به ثمر رسيدن گل تساوى داماش باز هم آنها دست از حمله نكشيدند كه مى توان مهمترين آنها را شوت امين متوسل زاده در دقيقه 72 دانست كه توسط سوشا مكانى به سختى برگشت داده شد.

 

در ادامه ناظمى سعى كرد تا باآوردن دو مهاجم دست به يك بازى تهاجمى تر بزند كه البته توفيقى در اين امر كسب نكرد. به هر روى داماش با كسب سومين تساوى متوالى راه سخت ترى را در بازى هاى آينده خواهد داشت.

 

شرح گلها:

 

داماش 0-1 نفت: نفوذ به عمق دفاع داماش از سمت راست توسط على عزتى و سانتر او به رسول نويد كيا در داخل محموطه جريمه رسيد و پاس بغل پاى او در حالى به وحيد اميرى رسيد كه مدافعان جا مانده داماش كارى از دستشان بر نيامد تا او به راحتى گل برترى نفت را به ثمر برساند.

داماش 1-1 نفت: ضربه مسعود حسن زاده با برخورد به مدافعان نفت( آل نعمه و محمدى) زير پاى سيف الهى افتاد كه ضربه ى قيچى برگردان او به زيبايى دروازه سوشا مكانى را باز نمود.

 

بهترين بازيکن: درکنار بازي درخشان محمد آبشک که در سه بازي گذشته از ارکان داماش بود، روح الله سيف الهى بازيكن جوان داماش که توانست گل تساوى بخش داماش را به ثمر برساند را مي توان بهترين بازيکن ناميد. شايد امسال او پديده تازه داماش در ليگ برتر باشد.

 

در حاشيه

 

- پرده اي با مضمون " مهدي کريميان ما در کنارت هستيم " از سوي باشگاه داماش تدارک ديده شده بود که در هنگام تلاوت قرآن در جلوي بازيکنان گرفته شده بود.

 

- هواداران داماش گيلان با دو پرده نوروز بل جشن باستاني گيلانيان را تبريک گفتند . بر روي يکي از اين پرده ها که از سوي وارش اسپرت تهيه شده بود اين جملات نوشته شده بود" داماش گيلان بهانه اي است براي پاسداشت فرهنگ و تمدن کهن گيلان زمين. نوروز بل عيد باستاني سرزمين گيل و ديلم بر هواداران داماش مبارکباد. همچنين بر روي پرده بزرگي ديگر نيز نوشته شده بود: " نوروز بل ، نوروز گيلكان مبارك باد."

 

- هر چه از ميزان بازي ميگذشت بر تعداد تماشاگران افزوده مي شد تا در پايان نيمه اول چيزي نزديک به 8 هزار هوادار داماش در استاديوم حاضر باشند.

 

- در حالي که اکثر بازي هاي فوتبال ايران با تاخير آغاز مي شود اين بازي در کمال تعجب 2-3 دقيقه زودتر از ساعت اعلام شده آغاز شد.

 

- پيش از شروع مسابقه حسين ابراهيمي هافبک ساليان گذشته داماش گيلان که به سمت تماشاگران رفته بود با شعار "حسين ابراهيمي واويلا" مورد تشويق قرار گرفت .لازم به ذکر است که ابراهيمي در مصاحبه شب گذشته اش با وارش اسپرت اعلام کرده بود که اين شعار را دوست داشته است . همچنين اين بازيکن پيش از شروع مسابقه با دسته گل به سمت نيمکت داماش رفت.

 

- سوشا مکاني بازيکن انزليچي نفت پيش از شروع نيمه دوم از سوي تماشاگران تشويق شد که با تعظیم این بازیکن همراه بود.

 

- وحيد حمدي نژاد بازيکن شماره 13 نفت به خاطر حرکتش از سوي تماشاگران داماش با شعار جالب سيزده بي تربيت مواجه شد!!

 

- هواداران داماش که از وضعيت نامشخص تيم ناراضي بودند در دقايقي از بازي شعارهايي بر عليه مسئولين شهري و استاني سردادند.

 

- این دیدار نیز اگر چه پس از اتفاقات تلخ دربی گیلان بود ، همچون بازی اول مقابل سایپا بدون حاشیه و شعار نامناسب دنبال شد .

 

- براي اولين بار در رشت يکي از تماشاگران به داخل زمين پريد و براي لحظاتي جريان بازي را مختل کرد. وي پس از جولان دادن در ميدان توسط ماموران انتظامي به بيرون انتقال داده شد .

 

- در پايان مسابقه ، هواداران داماش علي رغم کسب سومين تساوي در سومين ديدار بازيکنان و کادرفني را با شعار داماش با تعصب مورد تشويق قرار دادند .

 

 

 

 

نظرات خود را فقط از کادر نظرات پایین همین صفحه وارد کنید و پس از تائید مدیریت برای مشاهده آن اینجا کلیک کنید

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.