فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
مصاحبه با نظیف کار قبل از بازی با پرسپولیس

مصاحبه با نظیف کار قبل از بازی با پرسپولیس

همین بعضی دوستان بودند که به کریمی گفتند نظیفکار مصدوم است/بهترین فوروارد جهان هم بیاید در عوض ما هوادارانمان را داریم!

 

در آستانه بازي با پرسپوليس تهران در مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي باشگاه هاي ايران و پس از تمرين روز جمعه داماش گيلان فرصتي دست داد تا به سراغ علي نظيفکار مدافع سخت کوش و با تعصب داماش گيلان برويم و با او به گفتگو بپردازيم.

نظيف کار يکي از بازيکناني است که تعصبش به شهرش هميشه براي تماشاگران مثال زدني بوده. در طول اين مصاحبه حرفهاي مختلفي بين مان رد و بدل شد اما در حين جواب دادن به هر سوال بارها و بارها از عشق و علاقه زياد خودش به تيم و مردم و شهر رشت گفته است. مدافعي که خيلي ها حق او و محمد مختاري را خيلي بيشتر از ايني که هست ميدانند.

 

*آقاي نظيف کار باز هم بازگشتتون رو به تيم شهرتون تبريک ميگيم. نظرتون راجع به بازيهاي داماش تا به امروز چه توي ليگ و چه جام حذفي چيه؟

همونطور که شما ديديد و خودتون هم ميدونيد ما در ابتداي فصل شروع خوبي رو نداشتيم اما رفته رفته تيم خودش رو پيدا کرد و روند تيم ما هم بهتر شد. توي مسابقات جام حذفي هم که بايد بگم بازيهاي اولمون با تيمهاي چندان مطرحي نبود به غير از سايپا که ليگ برتري هست و ديديد که چقدر خوب و جنگنده بازي کرد، البته فکر ميکنم ما هم بازي واقعا با کيفيتي رو ارائه داديم.

 

*پارسال تيممون تو خط دفاعي مشکلات زيادي رو پيدا کرده بود. اول فصل با اينکه شما يکي از دفاع هاي خوب داماش بوديد از تيم کنار گذاشته شده بوديد. دليلش چي بود؟

چي بگم والله، دليل خاصي که نداشت! چطور بگم... از يک طرف آقاي کريمي دوست داشت مثل همه مربيان با بازيکنايي که خودش دوست داره کار کنه و از طرف ديگه همين دوستان و همشهريان خودمون بودند که بهش گفتند علي نظيف کار مصدومه و پاش مورد داره! من حتي عکس MRI گرفتم از چند تا دکتر. دکتر  ابراهيميان، دکتر نوروزي ، دکتر طباطبايي و... آوردم بهشون نشون دادم . اما در کل خود آقاي کريمي هم دوست نداشت که من اينجا بمونم و ميخواست بازيکناني رو که خودش آورده رو بذاره!

 

*آخه دفاع هايي رو هم که خودش آورده بود تو ترکيب نميذاشت! فکر نميکنيد مسائل ديگه اي در ميون بوده؟!

والله خودتون بهتر ميدونيد...ايشون يک فصل اينجا بودند و همه خوب شناختند ايشون رو...ديدند که آقا چه جور مربي اي بوده. بايد بازم بگم که ايشون درکل دوست نداشتند که من بمونم وگرنه خود من پارسال جزو اولين بازيکناني بودم که با داماش قرارداد امضا کردم. حتي قراردادم سفيد بود چون واقعا شهر خودم رو، تيم خودم رو دوست دارم. دوست دارم تا زماني که فوتبال بازي ميکنم براي شهر و مردمم خدمت کنم. چون وظيفه منه به عنوان يه بازيکن رشتي ، يه بازيکن گيلاني به فکر تيم شهر خودم باشم. اما ميگم که شرايط جوري بود که آقاي کريمي من رو نخواست و من هم فوتباليست حرفه اي هستم و بايد ميپذيرفتم و از اين تيم جدا ميشدم...

متن کامل مصاحبه با علی نظیف کار در ادامه مطلب:


 

*امسال با اومدن شما و ماندگاري محمد مختاري دفاع مستحکمي ايجاد شد. حالا با مصدوميت مختاري که مثل اينکه تا پايان فصل هم طول ميکشه فکر ميکنيد وضعيت چطور ميشه؟!

خدا رو شکر دفاع ما تو اين چند تا بازي خيلي خوب بود. ميتونستم به جرات بگم تيم ما ميتونست بهترين خط دفاعي ليگ يک رو براي خودش داشته باشه. ولي متاسفانه مصدوميت بدي براي محمد مختاري ايجاد شد و همه رو ناراحت کرد. محمد هم دوست خيلي خوب من هست و هم بازيکن بسيار بسيار خوب و با تعصب و با غيرتي هست. وافعا همه متاسف شدند که اين مشکل براش پيش اومده اما به هر حال فوتبال حرفه اي هست و ما هم ايشالا تلاش ميکنيم با بازيکنان ديگه اي که تو اين پست هستند هماهنگ باشيم و به اميد خدا بتونيم جاي محمد مختاري رو پر کنيم.

 

* خودتون با کدوم بازيکن راحت تريد آقاي نظيف کار؟

من که از اول با محمد. چون سه سال بود که با محمد همبازي بودم و با هم هماهنگ و مچ شده بوديم ولي متاسفانه اين مشکل پيش اومد. اما به هر حال الان بازيکنان ديگه اي هستند. آقاي مسعود ميکائيلي، آقاي امير هوشنگ سعادتي هستند که ايشالا دست به دست هم ميديم که اول تيم موفق باشه و در مراحل بعد بهترين خط دفاع ليگ رو بگيريم.

 

*پرسپوليس چند بازيکن خوب خودش مثل غلامرضا رضايي، علي عسکر و... رو نداره. به نظر شما کار داماش تو دفاع و با اين اوضاع راحت تره؟

آقاي غلامرضا رضايي از مهاجمين خوب ايران هستند و آقاي علي عسکر هم که تو بخش تدافعي هستند اما به هر حال براي ما فرقي نميکنه. ما تو شهر خودمون بازي ميکنيم و بهترين فورواردهاي جهان هم که بيان ما هواداران خودمون رو داريم و ايشالا با حمايت هوادارانمون ميخوايم که از اين بازي با دست پر بيرون بيايم.

 

*تو بازي رفت و برگشت با نساجي تو فصل قبل شما با حرکاتي تعصبتون به شهر خودتون رو نشون داديد که از ذهن هواداران خارج نميشه.در موردش صحبت ميکنيد؟

ببينيد من بچه رشتم، من شهر خودم رو تيم خودم رو واقعا خيلي دوست دارم . نه اينکه بخوام يه وقت شعار بدم نه! واقعا فکر ميکنم که اين رو نشون دادم. 3 سال پيش بازيکن تيم ملي اميد بودم، از خيلي از تيم هاي بزرگ ايران، از ليگ برتر خيلي پيشنهاد هاي خوبي داشتم اما چون دوست داشتم تو شهر خودم باشم نرفتم. پارسال هم با اينکه خودم دوست نداشتم مجبور شدم از اين شهر برم. پارسال دلم شکسته بود که مجبور به ترک اين تيم شدم واقعا برام خيلي سخت بود که يک سال تو قائمشهر بازي کردم . حالا بماند مشکلاتي که اونجا براي من پيش آوردند اما هميشه دلم ميخواست که اين تيم بهترين نتايج رو بگيره و بره بالا... امسال با برگشتن بازيکناي قبلي و قديمي داماش به اميد خدا بتونيم بريم ليگ برتر. واقعا حق اين تيم هست که تو ليگ برتر باشه. حتي همين الان ميتونه جزو 6-5 تيم بالاي جدول ليگ برتر باشه. اميدوارم هواداران هم به ما بيشتر از اين کمک کنند، چون اين هواداران استحقاق بيشتر از اينها رو دارند.

 

*نظرتون راجع به کادر فني جديد چيه؟

در مورد کادر فني فعلي بايد بگم آقاي افشين ناظمي و آقاي عبدالله مرغوب از مربيان خوب شهرمون هستند و واقعا حيفه با بودن اين مربيان بخوايم که از مربي غير بومي استفاده کنيم. اين مربيان اومدند و به بازيکنان انگيزه دادند ، روحيه دادند. امسال ما وقعا تيم خيلي خوبي داريم، همه ي بازيکنان فعلي بازيکناني هستند که تو ليگ برتر بازي کردند و تجربه خوبي دارند. از بازي قبل و با اومدن کادر جديد هم بخوبي نشون داديم که روند رو به رشد خودمون رو داريم ادامه ميديم. ايشالا بتونيم اين روند و نوع بازي رو ادامه بديم

 

* يه سوالي که وجود داره اينه که چرا رشت تو عرصه ملي نتونسته بازيکنان زيادي رو به تيم ملي معرفي کنه در حالي که شهر انزلي حتي گاها شده بازيکناني رو تو تيم ملي داشته که از لحاظ سطح از امثال شما يا محمد مختاري تو خط دفاعي يا افشين چاوشي که يکي از بهترين بازيکنان گلزن هست يا محمد رضا مهدوي در بين هافبک ها شايد پايين تر هم باشند.

ميشه يکي از دلايل مهمي رو که تو اين زمينه مطرح کرد اين باشه که بيشتر بازيکنان رشتي از شهرشون خارج نشدند . شما از انزليچي ها مثال زديد، مثلا آقاي سيد جلال حسيني تا وقتي که ملوان بود به تيم ملي دعوت نشدند ولي وقتي رفت سايپا رفت براي تيم ملي. به عنوان مثال تو اين مورد اونجا فضاي پيشرفت وجود داشته و بيشتر توي ديد هم بوده... ( بنا به دلايلي اين بخش از صحبت هاي ما نيمه کاره ماند...!)

 

*در مورد بازي بعدي مون با پرسپوليس بگيد...

پرسپوليس يکي از تيم هاي خوب ايران هست، بازيکنان و مربيان بسيار خوب و بزرگي داره، تيم ما هم تيم جووني هست اما انگيزه زيادي داريم که مقابل پرسپوليس تيم خودمون رو بيشتر محک بزنيم و ببينيم تو چه وضعيتي قرار داريم. شرايط سختي رو مطمئنا داريم اما ما تموم سعيمون رو ميکنيم که با توجه به اينکه تو شهر خودمون و کنار هواداران خودمون بازي ميکنيم در درجه اول يک بازي خوب رو انجام بديم و بعد از بازي خوب هم سعي ميکنيم با حمايت هواداران تو اين بازي پيروز بشيم و بتونيم به مراحل بالاتر راه پيدا کنيم.

 

*انتظارتون از هواداران چيه ؟

ان شاالله هواداران با حضور خوب و گرم هميشگي خودشون به استاديوم تشريف بيارن و تيم رو تشويق کنند چون با بودن اين هواداران هستند که تيم انگيزه و روحيه پيدا ميکنه. ايشالا با تشويق خوبشون ما رو مثل هميشه حمايت کنند و ما هم قول ميديم که با تمام توانمون تو اين بازي حضور داشته باشيم و اميدوارم که بتونيم با بازي خوبمون و پيروزيمون دل هواداران رو شاد کنيم.

 


 

 

کلمات کلیدی علی نظیف کار مدافع داماش گیلان پرسپولیس تهران هواداران پرسپولیس سایت داماش سایت هواداران داماش داماش گیلان علی نظیف کار مدافع داماش گیلان پرسپولیس تهران هواداران پرسپولیس سایت داماش سایت هواداران داماش داماش گیلان علی نظیف کار مدافع داماش گیلان پرسپولیس تهران هواداران پرسپولیس سایت داماش سایت هواداران داماش داماش گیلان علی نظیف کار مدافع داماش گیلان پرسپولیس تهران هواداران پرسپولیس سایت داماش سایت هواداران داماش داماش گیلان

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.