فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
داماش ۲ - ۱ صبا | باد صبا در برابر طوفان داماش ، نسیم هم نبود

داماش ۲ - ۱ صبا | باد صبا در برابر طوفان داماش ، نسیم هم نبود

 

وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان: داماش به نخستین پیروزی داخل خانه فصل خود دست یافت.

به گزارش وارش اسپرت ، در چارچوب هفته نهم رقابت های لیگ برتر تیم فوتبال داماش گیلان در استادیوم شهید دکتر عضدی شهر رشت پذیرای صبای قم بود که توانست این تیم را با نتیجه دو بر یک شکست دهد.

 

گلهای این دیدار توسط محمد مختاری در دقیقه 63 و امین متوسل زاده در دقیقه ی 2+90 برای داماش و حمیدرضا پاکیزه در دقیقه 5+90 برای صبا به ثمر رسید. همچنین داماش یک پنالتی را نیز توسط علیرضا نظیفکار در دقیقه 43 از دست داد.
لازم به ذکر است ابوالفضل حاجی زاده و علیرضا نظیفکار از داماش گیلان و روزبه چشمی ، رضا عنایتی و مجید هوتن از صبای قم با کارت زرد داور مسابقه جریمه شدند.

 

تیم داماش با این برد یازده امتیازی شد و در رده ی نهم جدول رده بندی جای گرفت. داماش گیلان جمعه آینده از هفته دهم رقابت های لیگ برتر در استادیوم عضدی رشت میزبان تراکتورسازی تبریز خواهد بود.

 


آدینه 22 شهریورماه نود و دو – ساعت 18:00

داماش 2( محمد مختارى دقيقه٦٣ ، امين متوسل زاده دقيقه ٩٣) – 1(مهدی مومنی دقیقه 95) صبا

ورزشگاه دکتر عضدی رشت – تماشاگر: چهار هزار نفر

داور: محمدرضا اکبریان – کمک داوران: مهدی عالیقدر و ایوب غلامزاده

کارت زرد:ابوالفضل حاجى زاده دقيقه ١٣، على رضا نظيف كار دقيقه ٤٤ (داماش) -روزبه چشمى دقيقه ٢٩، مجيد هوتن دقيقه ٤٢، رضا عنايتى دقيقه ٧٦ (صبا)

 

داماش گیلان: میلاد فراهانی، علی رضا نظیف کار،ابوذر رحيمى، هادى محمدى، محمد مختارى،روح الله سيف الهى، بوباكار كبه( از دقيقه ٨٣ هادى سهرابى)، مسعود حسن زاده( از دقيقه ٨٥ امين متوسل زاده)، مصطفى حاجتى، افشين چاوشى( از دقيقه ٥٣ رضا كاردوست)، ابوالفضل حاجى زاده

سرمربی: افشین ناظمی

 

صبا قم: مهرداد طهماسبى، روزبه چشمى( از دقيقه ٧٣ حميدرضا پاكيزه)، ابوالفضل ابراهيمى، مجيد هوتن، مهدى مومنى، فريد بهزادى كريمى، محمود شفيعى( از دقيقه ٨٠ سيد مهدى حسينى)، مجيدحيدرى، اكبر صادقى، مهدى محمدى، رضا عنايتى( از دقيقه ٨٠ محسن بيات)
سرمربی: محمد مایلی کهن

 

*شرح بازی

نیمه نخست: مسابقه با ميدان دارى داماش به مانند ساير بازى هايى كه اين تيم در عضدى به ميدان مى رفت آغاز شد. بارش باران و لغزندگى زمين موجب شد تا دو تيم نتوانند از همه ى توان خود در زمين سود جويند. نخستين موقعيت خطرناك را مصطفى حاجتى در حالى از دست داد كه او مى توانست از شلوغى محوطه شش قدم صبا نهايت استفاده را ببرد كه البته او با شوتى آرام تنها باعث گرم شدن طهماسبى شد! شوت فريد بهزادى در دقيقه ٣٨ درون دستان فراهانى جاى گرفت.

حساس ترين موقعيت بازى مربوط بود به خطايى كه مجيد هوتن روى سيف الهى انجام داد تا داور بلا درنگ اعلام پنالتى كند. ضربه پنالتى را نظيف كار پس از اينكه به تير افقي كوباند توسط طهماسبى برگشت داده شد و ضربه ريباند را سيف الهى با بی دقتى راهى خارج نمود. ضربه ايستگاهى دقيقه ٤٥ رضا عنايتى آخرين اميد اين نيمه براى گلزنى توسط دو تيم بود كه با فاصله اندك راهى اوت شد.

 

نیمه دوم: داماشى ها نيمه دوم را با انگيزه اى بيشتر از نيمه اول شروع كردند تا در نهايت بتوانند در دقيقه ٦٣ از حريف پيش بيفتند. پس از گل بازهم داماشى ها تدارك چند حمله بر روى دروازه صبا را دادند تا نشان دهند همچنان عطش گلزنى دارند. رشتى ها اگر كمى خوش شانس بودند و البته بازيكنانشان هم فرصت طلب تر بودند مى توانستند نتيجه پايانى را بسيار پر گل تر بدست بياورند. اما دو گل دير هنگام از دو تيم تاثيرى در بدست آوردن نخستين برد خانگى داماش نداشت. 

 

شرح گلها:

داماش ١-٠ صبا: ضربه كرنر را روح اله سيف الهى با سانترى دقيق بر روى سر محمد مختارى فرستاد و او با يك ضربه سر قدرتى و زيبا توانست دروازه صبا را باز نمايد.

داماش ٢-٠: امين متوسل زاده توپ را از مهدى محمدى ربود و با خونسردی به زیبایی هرچه تماتر توانست موقعیت تك به تك را به گل دوم داماش تبدیل کند.

داماش ٢-١ صبا: پاس حميدرصا پاكيزه و شوت مهدى مومنى تنها توانست كمى از سنگينى شكست را براى صبا كم كند.

 

بهترین بازیکن: روح الله سيف الهى بازيكن جوان داماش در اين بازى در واقع دو پاس گل داد يكى را مختارى تبديل به گل كرد وآن يكى ديگر كه بر روى او پنالتى شد و به گل تبديل نشد. سيف الهى را از هم اكنون مى توان پديده ليگ سيزدهم دانست.

  

*درحاشیه

 

- در راستای مطالب و کامنت های روزهای اخیر وارش اسپرت هواداران هوشیار داماش گیلان محمد مایلی کهن را در ابتدا و پایان بازی مورد تشویق قرار دادند تا سرمربی صبایی ها در سالن کنفرانس آنها را مورد تمجید قراردهد.

 

- اطلاع رسانی نادرست تلویزیون و رسانه ها در خصوص ساعت مسابقه موجب شد و همچنین بارندگی مسبب این شد که 2 هزار تماشاگر در ابتدای مسابقه حاضر باشند که این تعداد در پایان نیمه به بیش از 5 هزار نفر رسید.

 

- افشین ناظمی با تیپی جدید و با کت در کنار زمین حاضر شد و تیم خود را رهبری می کرد.

 

- هواداران داماش گیلان در ابتدای مسابقه، حین بازی و پایان آن افشین ناظمی را با شعار ناظمی آبرار / غیرت قوربان برار مورد تشویق قرار دادند تا با ابراز احساسات وی مواجه شوند.

 

- بازی با یک دقیقه سکوت به دلیل درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه تصادف اخیر جاده تهران و قم و همچنین درگذشت مهدی محمدی مربی کرمانی آغاز شد.

 

- داماش در دقیقه 43 روی پاس مناسب کبه و حرکت خوب سیف الهی صاحب یک ضربه پنالتی شد که با عکس العمل دروازه بان صبا و اصابت توپ به دیرک علیرضا نظیف کار نتوانست آن را به گل تبدیل کند.

 

- کلیپ تماشاگران که توسط وارش اسپرت برای جشن سه سالگی تارنما ساخته شده بود پیش از شروع مسابقه و در بین دو نیمه از اسکوربورد استادیوم به نمایش در آمد .

 

- باز هم بر روی پیراهن های داماش نام هیچ اسپانسری درج نشده بود.

 

- هواداران ضلع جنوبى استادیوم با روش استريپ تيز و بيرون آوردن پيراهن خود دست به تشويق داماش زدند، اين در حالى بود كه هواى رشت با ١٩ درجه سانتى گراد يك روز بهارى را پشت سر مى گذاشت

 

 

نظرات خود را فقط از کادر نظرات پایین همین صفحه وارد کنید و پس از تائید مدیریت برای مشاهده آن اینجا کلیک کنید 

 

 

 

 

کلمات کلیدی داماش صبا داماش صبا داماش صبا داماش صبا

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.