فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
داماش گیلان ۰-۳ ملوان انزلی

داماش گیلان ۰-۳ ملوان انزلی

 

وارش اسپرت - تارنمای هواداران داماش گیلان: داماش گیلان در استادیوم عضدی برابر ملوان شکست خورد.

به گزارش وارش اسپرت، از هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران داماش گیلان در استادیوم شهید دکتر عضدی رشت و در حضور 15 هزار هوادارش با سه گل از ملوان انزلی شکست خورد.

 

گل های این دیدار برای ملوان را جلال رافخایی از روی نقطه پنالتی در دقیقه 22، سیامک کوروشی در دقیقه 29 و شاهین ثاقبی در دقیقه 83 به ثمر رساندند. 

داوری بسیار عجیب سعید مظفری زاده و کمک هایش در این دیدار از نکات قابل توجه و بارز این مسابقه بود . داماش با این شکست جای خود را به ملوان داد و 21 امتیاز در رتبه نهم جدول رده بندی مسابقات قرار گرفت. داماش هفته آینده به مصاف نفت تهران می رود.

 


آدینه پانزدهم آذر ماه نود و دو – ساعت: 15:00

گل: جلال رافخايى دقيقه ٢٢-پنالتى-، دقيقه ٢٩ سيامك كوروشى، دقيقه ٨٣ شاهين ثاقبى(ملوان)

لیگ برتر ، جام خلیج پارس ، دوره سیزدهم ، هفته هفدهم.

نتیجه بازی رفت: 0-0

ورزشگاه دکتر عضدی رشت – تماشاگر: بيشتر از پانزد هزار نفر

داور: سعید مظفری زاده – کمک داوران: بهرام کیانی ، رضا عبدوس

کارت زرد: مازيار زارع دقيقه٢٢، اميرحسين فشنگچى دقيقه ٢٨، دقيقه ٦٥ شاهين ثاقبى (ملوان)- هادى محمدى دقيقه ٢٦، حبيب دهقانى دقيقه٣٢ ( داماش)

اخراج: رضا كاردوست دقيقه ٢٧ (داماش)

 

داماش گیلان: حبیب دهقانی، علی رضا نظیف کار، هادی محمدی، محمد مختاری، روح الله سیف الهی، سعید قدمی( از دقيقه ٤٦ محمدرضا مهدوى)، رضا کاردوست، ابوالفضل حاجی زاده( دقيقه ٤١ مسعود حسن زاده)، مصطفی حاجتی( از دقيقه ٦٠ محمدرضا الماسخاله)، هادى سهرابى، امين متوسل زاده

سرمربی: افشین ناظمی

 

ملوان انزلی: پاشنکو، احمدمهدى زاده، احمد آهى، سيامك كوروشى، مهدى شيرى، مازيار زارع(از دقيقه ٨٥ سعيد عزت اللهى)، سعيد يوسف زاده، امير حسين فشنگنچى، سهيل رحمانى( از دقيقه ٦٧ محمد پور رحمت الله)، شاهين ثاقبى، جلال رافخایی(از دقيقه ٨٠ مهدى دغاغله)

سرمربی: اسکوکیچ

 

*شرح بازی:

الگیلانوی لیگ برتر در حساس ترین زمان مسابقات کلید خورد، چرا که هر دو تیم داماش و ملوان با امتیازات برابر در رتبه هشتم و نهم قرار دارند و برد هرکدام می تواند آنها را از رقیب جدا کند و به یک منطقه امن ببرد. از طرف دیگر هم داماش و هم ملوان هفته هاست که خوب نتیجه می گیرند و به نوعی در شرایط آرمانی بسر می برند. اما آنچه که این داربی را همیشه خاص کرده است این است که نتیجه اصلی این مسابقه را سکوها مشخص می کنند و در وافع بازگردانان اصلی الگیلانو هواداران هستند.

 

نیمه نخست: نيمه نخست در حالى آغاز شد كه بيشتر توپ در ميانه هاى زمين در جريان بود و دو تيم بيست دقيقه ابتدايى را به محك زدن حريف گذراندند. پس از خطای هادی سهرابی و اعلام پنالتى و گل ملوان بازى رو به خشونت آورد تا پس از اعلام خطاى داور پشت محوطه جريمه داماش و درگيرى فشنگچى با كاردوست كه منجر به اخراج هافبك داماش شد، بازى كاملا از دست مظفرزاده خارج شد تا جايى كه پس از گل دوم ملوان، رشتى مى خواستند از زمين بازى بيرون بروند كه با وساطت كادر فنى غائله تمام شد. پس از آن بازى به شدت دچار افت شد و در نهايت حتی تعويض هجومى ناظمى با آوردن حسن زاده هم موجب نشد تا در نتيجه تغييرى حاصل گردد.

داوری عجیب و اخراج کاملا نادرست کاردوست با بازیگری فشنگچی از نکات بارز این نیمه بود.

 

نیمه دوم: نيمه دوم با حملات پياپى داماش آغاز شد كه وجود دروازه بان شش دانگى چون پاشنكو و بى دقتى مهاجمان داماش نتيجه تغيير نكرد.شوت سركش مهدوى و ضربه حسن زاده مهمترين اتفاقات پانزده دقيقه ابتدايى نيمه دوم بود، هرچند كه از شوت مازيار زارع در دقيقه ٥٠ كه با فاصله اندك راه اوت شد نبايد به سادگى گذشت.

حملات با چشم هاى بسته داماش و هنرنمايى پاشنكو بسته نگه داشت. داور هم البته با سوت هاى بودارش در بيشتر دقايق حساس رد پايش به چشم مى خورد. در كل ملوان حيثيتى ترين بازى ليگ را در خانه حريف به سود خود خاتمه داد تا يك برد براى انزلى چى ها رقم بخورد .

 

شرح گلها:

داماش ٠-١ ملوان:خطاى هادى سهرابى روى فشنگچى داخل هجده قدم از سوى داور اعلام پنالتى شد كه ضربه پنالتى را رافخايى وارد دروازه داماش كرد .

داماش ٠-٢ ملوان: ضربه ايستگاهى را اميرحسين فشنگچى سانتر كرد، سيامك كوروشى با ضربه سر وارد دروازه نمود.

داماش ٠-٣ ملوان: نفوذر در عمق دافع داماش توسط شاهين ثاقبى با شوت تمام كننده او.

 
بهترین بازیکن: ارزش بسته نگه داشتن دروازه در يك داربى كه حساسيت از در و ديوارش مى بارد، بالاتر از طلاست. در دقايقى كه داماش در نيمه دوم به دروازه ملوان حمله مى كرد، پاشنكو با اقتدار دروازه ملوان را بسته نگه داشت تا ملوان گل كه نخورند هيچ، به گل هم دست پيدا كنند.

 

اتفاق های ویژه:

1) در حالى كه يك ساعت به شرع مسابقه باقى مانده بود، ورزشگاه عضدى به جز نوارى حايلى كه بين هواداران دو تيم كشيده شده بود مملو از تماشاگر بود. بيش از پانزه هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده بودند كه حدود هزار نفر را هواداران تيم مهمان تشكيل داده بودند.

2) در پى به ثمر رسيدن گل ملوان، مازيار زارع به سمت هواداران داماش رفت و خوشحالى خود را با آنها قسمت نمود! كه با يك كارت زرد از سوى داور و ابراز محبت از سوى هواداران داماش مورد تقدير قرار گرفت!

 

 

 

 

 

 

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.