فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
دینورزاده : تماشاگران صبورانه تشویق کنند...

دینورزاده : تماشاگران صبورانه تشویق کنند...

 

وارش اسپرت:

 

قبل از بازی با گلگهر سیرجان ،وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان به سراغ مهدی دینورزاده رفت تا به شکلی تقریبا مفصل در مورد مسائل مختلف با وی به گفتگو بنشینیم. از حواشی مسجد سلیمان پرسیدیم و از تماشاگران... در مورد شرایط تیم و مسائل فنی مختلف نیز با وی صحبت کردیم تا پاسخ ابهامات ما و هواداران داماش گیلان داده شود.

 

*به عنوان اولين سوال،بازي در مسجد سليمان و نفت اين شهر رو چطور ديديد؟

 

توي اين دو سه بازي که بنده در خدمت باشگاه داماش بودم، بچه ها دارند روز به روز هماهنگ تر و روان تر بازي ميکنند اگر چه هنوز نتونستيم به اون نتايجي که ميخوايم دست پيدا کنيم.ما توي بازي قبل با کاوه هم خوب بوديم اما اون نتيجه بدست اومد. توي بازي با نفت مسجد سليمان همونطور که خودتون هم ميدونيد ما تا دقيقه 93 با نتيجه دو بر يک جلو بوديم اما خب گل توي اون دقيقه از بازي و با اون شرايط تماشاگر رو ديگه نميشد کاريش کرد. البته اين رو هم بگم که يه گل توي دقيقه 89 بازي زديم که متاسفانه اين ضربه رو داور مسابقه آفسايد اعلام کرد که من واقعا روي اين صحنه خيلي مشکوکم ! حتي قبل از اون توي يه صحنه هادي سهرابي تک به تک شده بود با دروازه بان و داور پرچم زد و اعلام آفسايد کرد که به هر صورت گذشت... اما بايد بگم که اون ها هم زحمت کشيدند و از نظر فوتبالي ما فوتبال سطح بالايي رو در حد ليگ برتر شاهد بوديم و هر دو تيم زحمت کشيدند.

 

اما در مورد بخش حاشيه اي اين مسابقه بگم که اصلا اونجا شرايط خوبي رو نداشت و اگر بخواد يه تيم اينجوري نتيجه بگيره فکر نکنم اصلا چيز جالبي باشه و بايد در نظر گرفت که همه چيز امتياز نيست و داريم فوتبال بازي ميکنيم و بايد فوتبالي امتياز بگيريم. اينطور هيچ تيمي نميتونه اونجا هر چيزي رو که داره رو کنه و در واقع اين يه ظلمه به هر تيمي که اونجا ميره. ان شا الله که فدراسيون و مسئولين يه فکري به حال اونجا بکنند.

 

*شما اعتراضي به ناظر بازي به خاطر جوي که توی استادیوم وجود داشت نکرديد؟!

جالب بود که اول اومدند و با بلندگوي ورزشگاه داشتند شعار ميدادند که بعد از اينکه به اين قضيه اعتراض کرديم اومدند و با يه بلندگوي دستي اينکار رو انجام دادند که هر چند من تو اين مورد زياد از قوانين نميدونم که تاچه حد ميتونه درست باشه اما اون هم به نظر من کار چندان جالبي نيست.

متاسفانه از ورود تيم به زمين و گرم کردن شروع کردند به بيان جملات زشت و فحاشي که اصلا قابل گفتن نيست!

 

متن کامل مصاحبه در ادامه ی مطلب...

 


*تيم داماش رو بعد از 3 بازي که مربي بوديد چطور ارزيابي ميکنيد و شرايط فعلي تيم رو چطور ميبنيد؟

من به شخصه از روند بازي تيم راضي هستم چون اين تيم، تيم خوبيه و بازيکنان خيلي خوبي رو داره. روز به روز بچه ها دارند با انگيزه و روحيه کار ميکنند و اتحادشون بيشتر ميشه ... من فکر ميکنم مشکلاتي رو که در حال حاضر با اون رو به رو هستيم ان شاالله تا نيم فصل برطرف ميشه و ان شاالله سعي ميکنيم از صدر هم زياد فاصله نگيريم تا بتونيم نيم فصل دوم نتايج نيم فصل اول رو جبران کنيم و جايگاه خودمون رو تو صدر جدول بدست بياريم تا بتونيم اين جايگاه رو به طرفداران و مردم رشت که اين اتنظار رو از ما دارند برسونيم.

 

*يه سوالي که براي ما بوجود اومده اينه که شما قرار بود هم اول فصل قبل و هم ابتداي همين فصل به تيم داماش بياين چطور شد که نيومدين؟

شما اين رو بذارين به حساب تقدير. البته خودم هم که الان خوب فکر ميکنم به اين قضيه ، شايد با اين وضعيت و شرايطي که اينجا وجود داره و بچه هايي که خيلي خوب دارند کار ميکنند اگر از اول فصل ميومدم اينجا واقعا شرايط خيلي فرق ميکرد ولي خب حالا ميگم عيبي نداره و خيره! شايد تقدير اين بوده که اينجاي فصل بيام به داماش ملحق بشم و شايد خداوند داره امتحان ميکنه که ببينيم چقدر صبور هستيم و بايد ببينيم چطور ميشه به اين تيم کمک کرد...

 

*من فکر ميکنم شايد شما اگر از اول فصل ميومديد خيلي شرايط و جو بهتري رو داشتيد. هم روي نيمکت و هم روي سکوها مردم به شما مطمئنا با ديد آرام تر و بهتري نگاه ميکردند چون به هر حال تيم هم نتايج چندان مورد قبولي در کل فصل نگرفته و 3 بازي اخير رو هم که مساوي کرده. شايد هوادار با اين وضعيت ندونه تو خارج خونه شما چطور بازي کرديد ، شايد ندونه مثلا توي مسجد سليمان چه اتفاقاتي افتاد... البته نتيجه مساوي توي مسجد سليمان که کمتر تيمي ميتونه اونجا امتياز بگيره شايد بد نباشه اما به هر حال هوادار در درجه اول به نتايج اين چند بازي دقت ميکنه مخصوصا بازي خونگي با ماشين سازي که امتياز راحت از دست رفت، شايد همين ها يه جو نسبتا سختي رو براتون بوجود بياره...

در مورد بازي با ماشين سازي بايد بگم که خب من زمان زيادي رو با تيم نبودم و از نظر شناخت بازيکنان هنوز با بچه ها آنچنان آشنايي نداشتم و نميشه اون بازي رو در نظر گرفت.البته بچه ها بازي خيلي خوبي رو انجام دادند ولي خب از اونجايي که تيم ماشين سازي شرايط بدي رو تو جدول داشت انتظار اين ميرفت که اين تيم بخواد بازي تدافعي رو انجام بده و ببنده و این بازي رو انتحاري انجام بدند علي الخصوص که همون موقع با تغيير توي کادر فني شون مواجه شده بودند.

خب مردم که متاسفانه از اين خبر ندارند که مثلا ما دقيقه 30 يه بازيکنمون دچار مشکل ميشه و حالا به هر دليلي نميتونه بازي کنه و ما مجبور به يه تعويض اجباري ميشيم. و دقيقا توي همون زمان 30 تا 35 دقيقه اي کل بازي رو از دست ميديم و تا ميايم بجنبيم نيمه اول بازي هم تموم ميشه و يه اشتباه هم پيش مياد که خلاف جهت بازي بوده. اگر هم حمله نمي کرديم و موقعيت هم بدست نمياورديم ولي به هر حال بازي دست داماش بود و حداقل بايد مساوي ميشد که ديديد اون اشتباه شد و يه پنالتي شد. توي نيمه دوم ما يه بازي منطقي و خيلي خوبي رو انجام داديم که اگر قدر موقعيت هامون رو ميدونستيم شايد با 3 - 4 گل اختلاف بايد بازي رو هم ميبرديم ولي خب اون تيم هم يه پوئن بدست آورده بود و ميخواست نگه داره و موقعيت هاي ما هم گل نشد که اون رو هم بذاريد رو خوش شناسي بنده تو بازي اول!!

 

*فکر ميکنيد اينکه ما تو تمام کنندگي مشکل پيدا کرديم و موقعيت ها رو نميتونيم گل کنيم دليلش چيه، فکر ميکنيد بازيکنان دچار استرس شدند؟ الان بهترين گل زنمون يک مدافع به اسم علي نظيفکار هست که 3 گل زده که يکي از اونها رو از روي نقطه پنالتي به ثمر رسونده...

در جواب سوال شما بايد بگم که من فکر ميکنم اين بچه ها قبل از اومدن من بيشتر مشکل روحي و رواني داشتند و بهم ريخته بودند، دليلش رو هم نميدونم.من حتي يکي دو بازي که حضور داشتم و بازي تيم رو ديدم، درسته که تيم برد اما ميشد گفت خوب بازي نکردند و بردند البته نه اينکه خيلي خوب بازي نکردند، نميدونم چطور بگم اون فوتبال با روحيه رو انجام نداند. باز خدا رو شکر که اون بازيها تو خونه بود و تونستند ببرند و اختلاف امتياز بيشتر نشد.

ميخوام اين رو بگم که اين شکل روحي و رواني رو شما ميتونستيد تو کل خطوط ببينيد.بذاريد من اينطور بگم که مثلا نظيفکار مدافعي نيست که اينقدر ساده پنالتي انجام بده. شما به گلزدن مهاجم نگاه ميکنيد، حالا بريد به دفاع نگاه کنيد. مهاجم نميتونه گل بزنه دفاع هم توي اون استرس بازي دچار مشکل ميشه و اشتباه ميکنه و اين کار رو خراب تر ميکنه.

 

خوشبختانه الان اين مسائل حل شده و بچه ها دارند با روحيه و برنامه کار ميکنند و ميدونيد که الان تيمها از نظر امتيازي به هم نزديک هستند.الان اتحاد ايجاد شده اينجا و از نظر ضربات ايستگاهي هم ما تونستيم روي تيم کار کنيم و يه فاکتور مثبت ديگه به اين تيم اضافه شده. همين ميشه که علي نظيفکار از اين هنرش استفاده ميکنه و ميتونه به گل برسه ولي مهاجمان ما هنوز نتونستند توپ هايي رو که بايد به گل تبديل کنند و اين مشکل هم ان شاالله حل ميشه.

 

*ما روي اوت دستي برنامه نداريم ؟ محمد آبشک معمولا اوت هاي بلند خوبي رو پرتاب ميکنه...

من نديدم محمد اوت خيلي بلند بزنه...!

 

*آبشک هم معمولا اوت ها رو پرتاب ميکنه و هم شوت هاي خيلي خوبي ميزنه ، شما تو اين مورد دستور تاکتيکي خاصي رو داديد که مثلا بازيکنان کمتر شوت کنند؟ حتي ترکاشوند چند بار ديديم موقعيت داشته و ميتونسته شوت کنه اما اينکار رو نميکنه ميخوايم بدونيم دستوري بوده که...

نه به هيچ وجه يه همچين دستوري وجود نداشته و حتما اون بازيکن نتونسته که اون لحظه شوت رو بزنه.مگه ميشه بازيکن موقعيت شوت داشته باشه و نزنه؟ شوت يکي از فاکتوراي بسياري مهمي هست که روش حساب باز ميکنيم... شما تمرين ديروز ما رو ديديد...؟

*نه متاسفانه...

کاش ديروز بوديد. شما تمرين شوت ما رو ميديدين که از کجاها شوت ميزنند مگه ميشه روي شوت ها حساب باز نکنيم...

 

*پس اين برنامه وجود داره ...

بله صد در صد! بايد موقعيت شوت بوجود بياد تا بشه که از شوتزني بازيکنان استفاده کنيم. اگر شما ميبينيد که مثلا آبشک کمتر شوت زده پس حتما تو اون موقعيت قرار نگرفته . من ديدم تو صحنه هايي براي آبشک موقعيت رو ميخواستند ايجاد بکنند که بزنه ولي خب اين کمتر اتفاق افتاده وگرنه آبشک هم موقعيت بدست بياره خوب ميزنه. البته هميشه اين رو بهش گفتيم که خام نزنه و سعي کنه پخته بزنه که اون فاصله اي رو که از هافبک دفاعي مياد تا اونجا و ميزنه اثر داشته باشه و بي هدف نباشه.

 

*نيم فصل بازيکن جديدي رو نميخوايم به ليستمون اضافه کنيم؟

ما دو سه تا بازيکن جاي خالي داريم که سعي بر اين داريم که اون جاهاي خالي رو با بازيکنان خوبي پر کنيم که اگر اينطور بشه داماش نيم فصل دوم حرف هاي زيادي رو براي گفتن خواهد داشت.

 

*اسم نميبريد از بازيکناني که مد نظرتون هستند؟!

نه خب آخه هنوز ما مورد خيلي خاصي رو مد نظر نداريم! چون نميخوايم همينجوري فقط بيايم ليستمون رو پر کنيم و بازيکن بگيريم. قصد دارم روي اين قضيه يه مقدار با سخت گيري بازيکن انتخاب کنيم . خوشبختانه ما نيروهاي خيلي خوبي داريم، بازيکنان رشتي و آينده دار بسيار خوبي توي اين تيم حضور دارند که اگر شرايط مناسب بشه قطعا ما از اون بازيکنان استفاده ميکنيم و شما بيشتر از اونها ميشنويد و در واقع اينها آينده هاي فوتبال رشت و استانتون هستند که منتظر هستم تا فرصتي پيش بياد تا بتونيم از اينها استفاده کنيم.البته مطمئنا ما دنبال بازيکنان خوب براي جذب هستيم تا بتونند مکمل هاي خوبي تو بخش هاي مختلف تيم داماش باشند.

 

*چه انتظاري از هواداران توي اين دو تا بازي خونگي داريد؟!

در درجه اول من جا داره همينجا بگم که خيلي خوشحالم که با مردم خيلي فهيمي اينجا در ارتباط هستيم و سرو کار داريم.من وقتي که ميام و تو موارد مختلف با اين مردم حرف ميزنم و بحث ميکنيم خيلي خوب و روشنفکرانه هم گوش ميکنند به حرفها و هم جواب رو با دليل ميدن. که من دوست دارم در درجه اول از اين مردم بخوام که صبور باشند . تيمها به هم خيلي نزديک هستند و شايد باز هم در آينده تيم داماش امتياز از دست بده و اين نيست که ديگه نخواد امتياز از دست بده. صبور باشند و تيم رو همراهي کنند.

من ميخوام از اين فرصت استفاده کنم و يه جمله اي رو بگم... اگر که من ميگم توي مسجد سليمان خوب تشويق نکردند، چون حرف هاي نامعقول زدند ولي از گرم کردن بازيکنان تا دقيقه آخر بازي با وجود اينکه از ما عقب بودند اما تشويق کردند و اين تشويق ها رو قطع نکردند و دوآتيشه کار کردند و مثل بازيکنانشون با انگيزه بودند.

يه خواهشي دارم از تماشاگران اينه که اگر ميخوان به اين بچه ها روحيه بدن و يه نتيجه اي بدست بياد که همه رو خوشحال کنه صبورانه بيان و تيم رو تشويق کنند.

 

*در مورد بازي آينده مون با گلگهر سيرجان و در کل دو بازي آينده خونگيمون و همينطور بازي خارج از خونه با تيم سپاسي که آخرين بازي ما در نيم فصل هست چه نظري داريد و چه چيزي رو پيش بيني ميکنيد ...

بذاريد بازي به بازي پيش بريم و راجع هر بازي به موقع خودش حرف خواهيم زد.ما براي اين بازي برنامه هاي خاص خودمون رو در نظر گرفتيم و مطمئنا براي 3 امتياز و بازي خوب به ميدان خواهيم رفت و سعي ميکنيم يه بازي تماشاگر پسند رو ارائه بديم. با وجود اينکه گلگهر تيم بسيار خوبي هست و به اين تيم احترام ميذاريم اما ميخوايم به وضعيت خودمون در جدول سر و سامون بديم...

 

*و حرف آخر ...

حرفي خاصي نيست فقط بازم ميخوام که شما هم از رسانه خودتون بخواين که مردم صبور باشند ، به هر حال نتايجي هست که تا الان اتفاق افتاده و نميشه کاريش کرد.اين ماشين يا اين قطار حرکت کرده و اگر کمکش کنيم تا چرخاش خوب بچرخه ميتونيم به مقصدمون برسيم در غير اينصورت اگر آروم هلش بديم يا اينکه چرخاش پنچر بشه دير به مقصد ميرسه و همه ضرر ميکنيم...

 

 

 

مصاحبه : مهرداد و میثم

 

 

کلمات کلیدی مهدی دینورزاده سرمربی سایت هواداران داماش گیلان وارش اسپورت تارنمای داماش رشت مهدی دینورزاده سرمربی سایت هواداران داماش گیلان وارش اسپورت تارنمای داماش رشت مهدی دینورزاده سرمربی سایت هواداران داماش گیلان وارش اسپورت تارنمای داماش رشت مهدی دینورزاده سرمربی سایت هواداران داماش گیلان وارش اسپورت تارنمای داماش رشت

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.