فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
جهانچی:به موفقیت فوتسال داماش امیدوارم

جهانچی:به موفقیت فوتسال داماش امیدوارم

 

بدون تردید معصومه جهانچی کاپیتان گیلانی تیم فوتبال زنان ایران  یکی از بهترین بازیکنان فوتبال و فوتسال حال حاضر کشور است که اکنون در فوتسال بانوان داماش گیلان حضوری پر رنگ دارد.معصومه جهانچی  در سال 1359 در پرکاپشت یاورزاده آستانه اشرفیه به دنیا آمد و از دوران نوجوانی به فوتبال روی آورد و اکنون سابقه 10 سال حضور در فوتبال و فوتسال کشور را دارد و در نزد مربیانی چون خانم ها واحدی ، مظفر و امیر شقاقی مراحل پیشرفت را طی کرده و مدت پنج سال است که در فوتبال حرفه ایی کشور حضور دارد . او در کنار ورزش فوتبال از درس غافل نشد و دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی است.

 

او که در فصل پیش با تیم ملوان جوان رشت به عنوان سوم فوتسال مسابقات کشوری دست یافت در این فصل مربی - بازیکن تیم داماش شده که سهمیه تیم ملوان جوان را در اختیار گرفته است . وی اکنون به عنوان همکار پوران واحدی سرمربی فوتسال زنان داماش و کاپیتان این تیم ، مسئولیت سنگینی را بر عهده دارد.جهانچی همچنین چندی قبل با تیم فوتبال زنان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات دانشجویان جهان که در اسپانیا برگزار شد شرکت کرد و به مقام نائب قهرمانی دست یافت.

 

با او در باره فوتبال و فوتسال زنان ایران و گیلان گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه مطلب آمده است:

 


س- از همان مسابقات دانشجویان جهان شروع میکنیم ، شرایط بازی ها و عملکرد تیم دانشجویان زنان ایران چگونه بود؟

جهانچی : تیم با مشکلات زیادی به اسپانیا رفت . سرمربی تیم ما خانم امیر شقاقی بودند و ما چهار بازیکن اصلی خود را در این مسابقات در اختیار نداشتیم . البته خانم غلامپور خیلی زحمت کشیدند اما عدم حضور آنان در نرسیدن ما به مقام قهرمانی تاثیر داشت . البته باید اشاره کنم که تمام حریفان ما تیمهای دانشجویی بودند و از مربیان جوانتر استفاده میکردند ، در حالی که اکثر بازیکنان تیم ما بازیکنان تیمهای فوتبال یا فوتسال ایران بودند.

 

س- سطح فوتسال و فوتبال زنان ایران در چه حدی است؟

چهانچی : سطح فوتسال از فوتبال بالاتر است چون امکانات کمتری میخواهد و فوتسال زودتر شروع کرده است. فوتسال زنان ایران می تواند در سطح اول آسیا مطرح شود. اما در فوتبال باید برنامه ریزی بهتر و دقیق تری داشت . البته ورزش بانوان کشور همواره نیاز به حمایتهای مالی و سازماندهی  داشته و دارد . باید مسابقات زیادی در داخل و خارج کشور داشته باشیم و از حضورمربیان کارآمد بهره ببریم ، متاسفانه توجه به ورزش زنان و مردان در ایران یکسان نیست ، گاهی حتی در مراسم تقدیر هدایایی به ورزشکاران زن می دهند که شایسته آنها به نظر نمیرسد.

 

س- در این فصل مربی- بازیکن تیم فوتسال بانوان داماش هستی .چرا؟

جهانچی : چون میخواهم در پایان دوران بازیگری به عنوان مربی به کار خود ادامه دهم . دوران مربی گری را پشت سر گذاشته ام و مدرک " C " آسیایی دارم و به زودی مدرک " B" را نیز خواهم گرفت  ، البته این که در کنار خانم پوران واحدی در داماش گیلان مشغول کار هستم دلگرمی بیشتری به من میدهد.

 

س- در فوتسال موقعیت خوبی داری پس چرا فوتبال را بیشتر دوست داری؟

جهانچی : چون در فوتبال در زمین چمن باید بازی کنیم و فضا برای کارهای تاکتیکی بیشتر داریم . نخستین تجربه بازی فوتبال برون مرزی من در سفر به اردن بود که تجربه خوبی برای من به شمار می رفت . پس از آن در برزیل مهد فوتبال دنیا و بعد در ایتالیا و اخیرا هم در اسپانیا با حریفان خود رو برو شدیم و اکنون زمان این شده که  با تیمهای انگلیسی روبرو شویم.

 

س- چه حرف دیگری برای گفتن باقی مانده است؟

امیدوارم با تلاشهای همه در گیلان از جمله رسانه ها و مطبوعات استان ، امسال بتوانیم در لیگ برتر فوتسال بانوان  کشور با داماش گیلان مقام ارزنده ایی به دست آوریم.

 

 

 

گفت و گو از : سپیده پور مقدم از داماش ایرانیان

 

 

کلمات کلیدی معصومه جهانچی فوتبال فوتسال بانوان داماش گیلان هواداران داماش گیلان وارش اسپورت معصومه جهانچی فوتبال فوتسال بانوان داماش گیلان هواداران داماش گیلان وارش اسپورت معصومه جهانچی فوتبال فوتسال بانوان داماش گیلان هواداران داماش گیلان وارش اسپورت معصومه جهانچی فوتبال فوتسال بانوان داماش گیلان هواداران داماش گیلان وارش اسپورت

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.