فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
یادداشت روز: دوشنبه ای پرتلاطم در رشت

یادداشت روز: دوشنبه ای پرتلاطم در رشت

به گزارش وارش اسپرت-پایگاه خبری و تحلیلی ورزش گیلان، تیم سپیدرود رشت در حالی آخرین دیدار خود از سری رقابت های لیگ دسته اول را روز دوشنبه در ورزشگاه عضدی رشت برگزار خواهد کرد که در صورت پیروزی برابر نساجی قائمشهر پس ازحدود سی سال به سطح اول فوتبال کشور باز خواهد گشت.
سرخ پوشان رشت در حالی مقابل قائم شهری ها قرار می گیرند که این دیدار برای نساجی تاثیری بر روی سرنوشت این تیم ندارد و تنها برای اعاده حیثیت خود در برابر دیگر تیم خطه شمال قرار خواهند گرفت وسرنوشت صعود سپیدرود فقط در ساق پای بازیکنان این تیم وحنجره انبوه هوادارانش است! حضور برخی بازیکنان این دوتیم در تیم مقابل یا تیم های شهر مقابل در سالیان گذشته از نکات جالب توجه این دیدار می باشد.همچنین علی نظر محمدی سابقه حضور در درون دروازه نساجی را در کارنامه خود دارد.

 

شاگردان نظر محمدی در صورت پیروزی در این دیدار پس از حدود سی سال بازگشت سپیدرود به سطح اول فوتبال کشور را تجربه خواهند کرد .سپیدرود در سالیان فراق خود از سطح اول به تربیت بازیکنان زیادی در خطه شمال پرداخت وپناهگاهی برای بازیکنان بااستعداد فوتبال شمال شده بود گرچه همواره شرایط نابسامان مالی و پشتیبانی را با خود یدک می کشید وهمچنان آن را به دنبال خود دارد .سپیدرودی ها در صورت پیروزی و صعود، جان تازه ای را به فوتبال رشت و هواداران قدیمی این تیم می دهند. هوادارانی که پا به پای سپیدرود در این سالیان پیر شدند.آنان عده ای بودند که تلخ کامی حضور سپیدرود در دسته دوم وحتی سقوط به دسته سوم با حضور انگشت شمار هوادار را دیدند وتحقیر شدند اما تحمل کردند تا حالا حلاوت صعود با چندین هزار هوادار و با دستان خالی را بچشند.


نظر محمدی که سپیدرود در دسته دوم تحویل گرفته بود در طی دوفصل نتایج فوق العاده ای داشت .عملکردی که شاید در ابتدای حضورش در فصل گذشته خودش نیزبا این سرعت ترسیم نمی کرد.وی حالا نوید ظهور یک مربی جوان را به فوتبال کشور می دهد. چیلاورت رشتی ها در این فصل تمام معادلات را برهم زد و با تیمی سراسر بومی برخلاف انتظارات ابتدای فصل نتایجی عالی را از خود رقم زد.باید منتظر ماند و دید آیا می تواند این رویا را به سرانجام برسانند تا سپیدرود پنجاهمین سال حیات خود را در لیگ برتر سپری کند و یا قافله را به گل گهر وملوان در کمین نشسته می بازند.

 

غروب دوشنبه11اردیبهشت می تواند روزی ماندگار برای سپیدرود رشت شود تیمی دوست داشتنی و شایسته که با وجود تمام مشکلات درون تیمی در طول فصل در رتبه های بالای جدول جا خوش کرده بود.شهری با هواداران پرشور که تحسین تنها بازیکن غیر بومی و بازیکن ثابت یک دهه اخیر تیم ملی را نیز برانگیخته است وحضور آن هواداران را تنها عامل احیا دوباره خود دانسته است.لازم به ذکر است سپیدرود در صورت صعود به همراه پارس جنوبی دو تیمی خواهند بود که بلافاصله پس از صعود از دسته دوم به دسته اول به لیگ برتر راه پیدا خواهند کرد!

سینا معتدل - دی اسپورت

 

کلمات کلیدی گیلان ورزش لیگ یک فوتبال سپیدرود رشت دی اسپورت دسته اول

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.