فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
محمدرضا حاجی پور: به ما گفتند با تغییر اسم داماش تمام مشکلاتتان حل می‌شود!/ تلاش کردیم مهدوی به داماش بیاید

محمدرضا حاجی پور: به ما گفتند با تغییر اسم داماش تمام مشکلاتتان حل می‌شود!/ تلاش کردیم مهدوی به داماش بیاید

محمدرضا حاجی پور نه فقط فرزند مالک داماش گیلان بلکه سرپرست داماش در این دو سال اخیر هم هست. با محمدرضا حاجی پور تماس گرفتیم تا چند سوال از تیم داماش بپرسیم. اما او دردِ دل‌های زیادی داشت که نوشتن آنها برای ما و خواندنش برای شما خالی از لطف نیست.

 

* چه خبر از داماش؟
همه چیز خوب است. پنجره‌ی نقل و انتقالات برای ما بسته شده و بازیکنانی که مورد نظر سرمربی‌مان بوده را جذب کردیم. یک سری از این بازیکنان در خارج از استان بودند. یک سری دیگر هم در تیم داماش حضور داشتند که توانستیم آنها را حفظ کنیم. دو اردو برگزار کردیم. یکی در تهران که با نساجی مازندران بازی کردیم و اردوی بعدی که در کرج برگزار شد و آنجا با تیم مس کرمان بازی کردیم که آن بازی هم مساوی شد. قرار بر این بود که همین هفته به بابل برویم و بازی با تیم "خونه‌به‌خونه" این شهر داشته باشیم، اما به دلیل اینکه قرعه‌کشی جام‌حذفی برگزار شده و ما در رشت میهمان تیم دخانیات هستیم و باید روز دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده به مصاف این تیم برویم، آن بازی را لغو کردیم و خودمان را برای حضور قدرتمند در جام‌حذفی آماده می‌کنیم.

 

* از اوضاع و احوال مدیریتی تیمتان چه خبر؟
اوضاع مدیریتی داماش هم خوب است و طبق روال گذشته به کارشان ادامه می‌دهند و تغییری در بخش مدیریتی نداریم.

 

* امسال مدیرعاملتان چه کسی خواهد بود؟
مهندس الطافی مانند سال قبل هستند و با قدرت به کارشان ادامه می‌دهند.

 

* شما مربی را جذب کردید که متخصص بالا آوردن تیم‌ها از لیگ دسته دوم به لیگ یک است. با این تفاسیر به نظرتان داماش می‌تواند به لیگ یک صعود کند؟
در توانایی آقای وحید رضایی هیچ شکی وجود ندارد ولی عوامل زیادی دست به دست هم می‌دهد تا یک تیم صعود کند. یکی از این عوامل، بحث فنی است. دیگری بازیکنان هستند، سری دیگر بحث مدیریتی، و بخش اعظم کار مسائل مالی است که ما همچنان از مشکلات عدیده مالی برخودار هستیم. ما سه هفته در "باقلا کش" تمرین کردیم و چند روزی است که در زمین چمران شهرداری رشت داریم تمرین می‌کنیم و خیلی تشکر می‌کنم از مسئولان شهرداری که دارند با ما همکاری می‌کنند و این زمین را در اختیار ما گذاشتند. اگر ابزار‌ها فراهم باشند با توجه به جذب بازیکنان با‌کیفیت بومی و حفظ بازیکنان قدیمی، کادر فنی خوب و همچنین هوادران پر‌شور و پر‌تعدادمان خیلی امیدوار هستیم که بتوانیم نتیجه‌ی مطلوب را کسب کنیم و انشالله خدا هم کمک کند تا به این نتیجه دست پیدا کنیم.

 

* چرا در عضدی تمرین نمی‌کنید؟
در این مورد یک سری مشکلات داشتیم با هیئت فوتبال گیلان. داماش یک سری بدهکاری‌هایی دارد از فصل گذشته و با توجه به اینکه مسئولان باشگاه اعم از مالک و مدیرعامل جلساتی با هیئت فوتبال برگزار کردند به نظر می‌رسد توانستند رضایت هیئت فوتبال را جلب کنند. با توجه به اینکه تیم ما در حال سپری کردن تمرینات بدنسازی است علاقه‌ای به تمرین در چمن مصنوعی نداریم. فعلاً که دارند زمین را آماده می‌کنند برای بازی امروز سپیدرود. انشالله تا چندی دیگر ما هم بتوانیم از زمین عضدی استفاده کنیم.

 

* از ارگانی یا جای خاصی از تیم شما حمایت می‌شود؟ چون شنیدیم تیمتان از لحاظ مالی تحت فشار است و کمکی هم از جایی به شما نمی‌شود...
متأسفانه هیج حمایتی از ما صورت نمی‌گیرد و ما از اعتبارات مالک باشگاه هزینه‌ها را پرداخت می‌کنیم و تا به امروز که دارم با شما صحبت می‌کنم هنوز فصل گذشته تسویه کامل نشده. ولی فصل جدید تا به امروز تمام پرداخت‌ها انجام شده و در تلاش هستیم که شرایطی را فراهم کنیم تا در اولین فرصت فصل گذشته را به صورت کامل تسویه کنیم. متأسفانه در خیلی از جاها خیلی از مسیرها را طی کردیم ولی در نهایت به صخره‌ای برخورد کردیم و نتوانستیم منابع مالی را جذب کنیم. دنبال این نیستیم که پولی از ارگانی بگیریم اما می‌خواهیم یک منبع پایدار مالی برای داماش داشته باشیم. تنها ارگانی که به ما کمکی کرده فقط شهرداری رشت است و به غیر از این هیچ ارگانی به ما کمکی نکرده است. دریغ از اینکه بپرسند حال شما چطور است و به ما یک خسته نباشید بگویند! متأسفانه آدم حس بدی پیدا می‌کند وقتی چنین رفتارهایی را می‌بیند و با خودمان فکر می‌کنیم شاید بعضی‌ها اصلاً دوست ندارند داماشی وجود داشته باشد.

 

* برخی‌ها اعتقاد دارند ارگان‌هایی هستند که با اسم داماش مشکل دارند؛ درست است؟
خیلی از افراد با ما صحبت کردند که تمام مشکلات، نا داوری‌ها، کمک نکردن‌ها و ... حل می‌شود فقط شما این اسم را تغییر بدهید و هر اسمی دوست دارید بگذارید! فقط اسم تیمتان داماش نباشد! آنها نمی‌دانند ما برای اینکه این اسم از بین نرود روی کار آمدیم و داریم تلاش می‌کنیم داماش برای مردم رشت به خاطره تبدیل نشود. تمام خاطرات فوتبالی خوب و شیرینی که بین فوتبال‌دوستان رشتی وجود دارد خاطراتی است که همین داماش برای آنها به وجود آورده است.

 

* گفته می‌شد که محمدرضا مهدوی به داماش خواهد آمد اما این کار انجام نشد. چرا؟
ما با آقای مهدوی به عنوان اولین نفر با توجه به اینکه سال‌ها کاپیتان و پیشکسوت داماش بودند وارد مذاکره شدیم. معتقدیم ایشان بسیار می‌توانستند به تیم ما کمک کنند. در جلسه مشترکی که بین بنده، آقای رضایی و آقای مهدوی برگزار شد ایشان بسیار مثبت صحبت کردند و آقای مهدوی گفتند که اصلاً بحث مالی ندارند و مهلتی خواستند تا به باشگاه پاسخ بدهند و پس از مدتی که چندین بار با ایشان تماس گرفتیم نتوانستیم ارتباطی برقرار کنیم. پس از ۱۵ الی ۲۰ روز بلاخره توانستیم با ایشان تماس بگیریم اما متأسفانه ایشان به ما جواب منفی دادند. ما خیلی تلاش کردیم که ایشان را متقاعد کنیم که به داماش بیاید ولی این اتفاق رخ نداد.

 

* حرف پایانی...
انشالله که امسال سال خوبی برای داماش باشد و از هواداران پرشورمان می‌خواهم که تیممان را در مسابقات رسمی تنها نگذارند و به امید خدا بتوانیم به کمک همین تماشاگران داماش را به جایگاه اصلی‌اش برسانیم.

 

عماد فانی- ویژه نامه خبرورزشی گیلان

 

کلمات کلیدی وارش اسپرت وارش مهدوی محمدرضا حاجی پور عماد فانی سرپرست داماش سایت هواداران داماش سایت رسمی داماش سایت داماش داماش گیلان داماش خبرورزشی حاجی پور تیفوسی داماش

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.