فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
افشین چاوشی: هواداران از روز اول حمایت کنند

افشین چاوشی: هواداران از روز اول حمایت کنند

وارش اسپرت:

 

افشین چاووشی از جمله بازیکنان گیلانی است که امسال از استیل آذین به تیم فوتبال داماش گیلان بازگشته است و امیدوار است تا با تیم منسجم امسال و ترکیب جدید این تیم و کادر فنی آن ، به لیگ برتر فوتبال ایران صعود کنند . افشین چاوشی بازیکن بومی داماش گیلان در سال 1363 در رشت به دنیا آمد . فوتبال را با نوجوانان و جوانان هلال احمر و سپس استقلال شهرداری رشت آغاز کرد و سپس در سال 77 – 78 به تیم بزرگسالان استقلال شهرداری راه یافت . او سپس در پگاه گیلان فوتبال خود را ادامه داد و جهت گذراندن خدمت سربازی دو سال را در ملوان بندرانزلی بازی کرد . آنگاه بار دیگر در پگاه گیلان بازگشت و با نام داماش گیلان ادامه مسیر داد که در مجموع دو سال به طول انجامید . وی سپس سال گذشته را در استیل آذین سپری کرد و امسال بار دیگر به تیم شهر خود فوتبال داماش گیلان بازگشته است .

 

چاوشی در باره بازگشت به داماش گیلان می گوید : در پایان فصل گذشته امیر عابدینی طی جلساتی موضوع استفاده از بازیکنان بومی استان گیلان را با برخی از بازیکنان از جمله من در میان گذاشت و من به اتفاق چند بازیکن دیگر به داماش پیوستیم ، این امر با توجه به بازی در شهر خودمان از درجه اهمیت ویژه ایی برای من برخوردار بود و با اشتیاق بازگشت به داماش گیلان را پذیرفتم و امیدوارم که امسال با همدلی همه بازیکنان و حمایت هواداران بتوانیم به لیگ برتر صعود کنیم .

 

 چاوشی در باره وضعیت کنونی داماش می گوید : ما اردوی آمادگی و بازی های دوستانه ی خوبی برگزار کردیم و در همین جا باید یادآوری کنم که در بازی های دوستانه نتایج خوبی نگرفتیم اما باید به یاد داشته باشیم که همه این بازی ها برای شناخت بازیکنان و ترکیب اصلی تیم از سوی کادر فنی بوده است و شما مطمئن باشید که تیم پرقدرتی در مسابقات خواهید دید و فراموش نکنید که سرمربی این تیم یک مربی خارجی با دانشی است اما برای شناخت بازیکنان به وقت بیشتری نیاز دارد و حتما نتایج مساوی های بازی های دوستانه را با برد در مسابقات رسمی جبران می کنیم .

 

"بقیه مصاحبه در ادامه مطلب"


وی در خصوص مدیریت باشگاه و حمایت های هیئت مدیره از تیم گفت : خدا را شکر مدیریت خوبی در باشگاه برقرار است و هیئت مدیره از روز آغازین تمرینات و اردوها به شکل کاملی از تیم حمایت کرده است و هیچ کم و کاستی وجود نداشته است و از نظر امکانات همه چیز در اختیار ما بوده است . وی ادامه داد : در بازی های دوستانه سرمربی تیم " ماریان پوشنیک " با دو ترکیب متفاوت تیم را به میدان می فرستاد تا بازیکنان و توانایی آن ها را شناسایی کند و برد و باخت اصلا مهم نبود و دنبال ایجاد ترکیب اصلی در تیم برای مسابقات بود .

 

 وی همچنین در باره تیم داماش گیلان گفت : مثل این ترکیب هیچگاه در داماش گیلان وجود نداشته و بازیکنان با اسم و رسم به تیم پیوسته اند و تقریبا این تیم 80درصد با سال گذشته اش فرق کرده است و بازیکنانی هستند که اکثر آن ها تجربه حضور در لیگ برتری را دارند . ما دو ماه برای تمرینات و اردو وقت صرف کرده ایم و هنوز جا برای هماهنگی بیشتر داریم . چاوشی در باره پوشنیک سرمربی جدید داماش گیلان می گوید : مربی خارجی برای شناخت کافی از بازیکنان و ایجاد هماهنگی لازم نیاز به وقت کافی دارد از سویی دیگر باید به بازیکنان فرصت داد تا بفهمند که سرمربی از آن ها چه وظایفی را می خواهد .

 

پوشنیک چهارمین مربی خارجی ای است که من تا به حال با او کار کرده ام و فضای کار با آن ها را به خوبی می شناسم . پوشنیک یک مربی با برنامه است که حرفه ایی می اندیشد و ما با او می توانیم به لیگ برتر صعود کنیم . افشین چاوشی مهاجم گیلانی داماش با هواداران سخنی ویژه دارد و می گوید : من چند سال سابقه بازی در رشت را دارم و همیشه ممنون هواداران گیلانی و به خصوص شهر رشت بوده ام ، آن ها باید بدانند که همه تیم ها روز های خوب و بد دارند اما من امیدوارم که هواداران داماش گیلان صبر و حوصله داشته باشند و در همه حالات و در سرد و گرم روزگار همراه تیم باشند و این وضعیت را تا پایان لیگ یک ادامه دهند تا بازیکنان هیچوقت احساس غریبی در ورزشگاه نکنند تا بتوانند با روحیه بالا بازی های خوبی انجام دهند و امکان صعود به لیگ برتر را فراهم کنند و انشاءالله شاهد حضور پرشور هواداران و تماشاگران از روز اول مسابقات در ورزشگاه خواهیم بود که برای برد داماش گیلان تیم خود را هرچه پر شورتر حمایت و تشویق کنند.

 

 وی در باره نحوه برخورد تماشاگران با تیم های میهمان می گوید : این درست است که همه هواداران تیم ها خواستار پیروزی و موفقیت تیم خودشان هستند اما این دلیل نمی شود که با تیم های میهمان برخورد نامناسبی صورت گیرد و این خطاب من به هواداران همه تیم ها در همه شهرستان های کشور است لذا ما همه باید با قدرت فقط از تیم خود حمایت کنیم و فرهنگ میهمان نوازی را در همه شرایط رعایت کنیم زیرا این امر کار بازیکنان ما را هم راحت تر می کند و با دست پر به میهمانی تیم های میزبان می رویم و یک فرهنگ واقعی را به نمایش می گذاریم . اما افشین چاوشی در دنیای فوتبال به بازی تری هانری مهاجم سابق بارسلونا نگاه ویژه ایی داشته است و در میان تیم های اروپایی طرفدار اینترمیلان ایتالیا و از کوچکی از طرفداران تیم ملی آلمان بوده است .

 

 وقتی به او گفتیم که اینترمیلان در قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا در سال گذشته بازی دفاعی و پر انتقادی را به نمایش گذاشت ، گفت : این که یک تیم خوب و زیبا بازی کند که به او امتیاز نمی دهند ، چه اشکالی دارد که یک تیم گل بزند و برنده شود و دفاعی هم بازی کند ، مهم برد است و هر مربی ایی برای خود نقشه های جداگانه ایی دارد ، اما مهم این است که با دست پر ورزشگاه را ترک کند . چاوشی برای تیم ملی کشورمان آرزوی موفقیت در جام ملت های آسیا در قطر را دارد و دو برد تیم ملی فوتبال ایران در چین و کره جنوبی را نشانی از موفقیت تیم ملی می داند اما در نهایت امیدوار است این تیم با جام قهرمانی ملت های آسیا از قطر بازگردد . در پایان وی خطاب به هواداران می گوید : از اولین بازی خانگی داماش گیلان در رشت من و سایر بازیکنان منتظر حضور پرشور شما در ورزشگاه عضدی رشت هستیم.

 

 منبع:وبسایت رسمی داماش ایرانیان

 

کلمات کلیدی افشین چاوشی داماش گیلان داماش رشت افشین چاوشی داماش گیلان داماش رشت افشین چاوشی داماش گیلان داماش رشت افشین چاوشی داماش گیلان داماش رشت

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.