فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
یادداشتی به مناسبت سالروز تولد گلزن اسطوره ای باشگاه داماش/ محبوبی ماندگار برای سه نسل هوادار رشتی!

یادداشتی به مناسبت سالروز تولد گلزن اسطوره ای باشگاه داماش/ محبوبی ماندگار برای سه نسل هوادار رشتی!

تاریخ پر فراز و نشیب تیم داماش از ابتدا تاسیسش در اواخر دهه پنجاه با اسم استقلال رشت تا به امروز بزرگان زیادی را به فوتبال استان و کشور معرفی کرده است و دلسوزان زیادی را هم بالای سر خود دید.
مصداق این موضوع خانواده چاوشی است... روزی سیدعلی چاوشی با همراهی دوستانش ریشه های داماش را کاشتن و روز دیگر پسرش افشین(سیدرضا) این نهال در حال رشد را آبیاری می کرد و هیچگاه هواداران وفادار داماش این خانواده داماشی را فراموش نخواهند کرد. حتی اگر از فوتبال دور باشند!

ششم دی ماه همراه است با سالروز تولد گلزن تاریخ ساز باشگاه داماش گیلان...

محبوبیتش در نزد هواداران به اندازه ای بود که اصطلاحا لقب هایش را یک تریلی هم نمی تواند بکشد؛ محبوبیتی که افشین برای خودش به عنوان یک فرصت جهت ماندگاری حتی بعد از دوران فوتبالش استفاده کرد و به ندرت سراغ خواهیم داشت که در تجدید خاطرات محفل داماشی ها صحبتی از اثرگذاری و تاریخ سازی افشین چاوشی به میان نیاید.


کم لطفی است که این حجم از محبوبیت در نزد سه نسل از فوتبال دوستان رشتی را صرفا به عملکرد فنی چاوشی مرتبط بدانیم، در واقع «رشد و التزام عملی به مکتب داماش» ، «ثبات رفتاری» و «دوری جستن از دوگانگی و حاشیه» رمز ماندگاری محبوبیت گلزن اسطوره ای فوتبال رشت است. خصوصیاتی که در آینده ی نزدیک و ورود قریب الوقوع افشین چاوشی به جرگه ی مربیگری ملموس تر مشاهده خواهد شد.

ششمین روز از اولین ماهِ ، چهارمین فصلِ سال فقط بهانه ای است برای بیان قدرشناسی از زحمات بیست ساله افشین چاوشی برای فوتبال رشت...

 

کلمات کلیدی گلزن کاپیتان داماش چاوشی وارش اسپورت وارش اسپرت مهاجم سیدرضا چاوشی سایت داماش داماش تولد اشین چاوشی آقای گل

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.