فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
در واکنش به ادعای مزدک میرزایی در خصوص محبوبیت داماش/ لطفا سری به آرشیو صدا و سیما بزنید!

در واکنش به ادعای مزدک میرزایی در خصوص محبوبیت داماش/ لطفا سری به آرشیو صدا و سیما بزنید!

پنجشنبه نوزدهم بهمن ماه 1396 ، باشگاه محبوب سپیدرود رشت در حالی جدال نابرابر با استقلال تهران را واگذار کرد ، که متاسفانه دچار حاشیه سازی و برخوردهای ناعادلانه ای است که نظیر آن را چند سال قبل در برخورد با باشگاه داماش گیلان نیز شاهد بودیم .

 

اما نکته ای که در حاشیه بازی سپیدرود رشت و استقلال تهران به چشم می خورد دستپاچگی و بلاتکلیفی دوستان در نحوه پخش تلوزیونی این مسابقه بود ، کم و زیاد کردن مداوم صدای تماشاگران حاضر در استادیوم که ظاهرا در انتقاد به یک برنامه تلوزیونی شعار میدادند و گزارش عجیب مزدک میرزایی نشان از اثر گزاری و مقبولیت انتقاداتی داشت که علی کریمی مربی سپیدرود رشت در این چند روز بیان کرده بود ، مزدک میرزایی ظاهرا سعی کرد که در دفاع از همکارانش به عدم ضدیت با فوتبال یک شهر در تعریفی ناشیانه و به شیوه ای ناشیانه تر در تمجید از باشگاه سپیدرود رشت و با توهین به باشگاه داماش گیلان ادعای واهی و مضحکی را مطرح کند. مطلبی که بیان آن در میانه گزارش یک بازی ، آنچنان بی مورد می نمود که این تصور را در بیننده زنده می کرد که گویی جناب میرزای متنی که به دستش رسانده اند را بازخوانی میکرده . متنی که عجیب شبیه به عقیده محدود کینه ورزان وعقده گشایانی است که اتفاقا درهمین نزدیکی یافت می شوند ، عده ای که در خیل عظیم هواداران سپیدرود رشت و داماش گیلان حتی معنی هیچ را هم شامل نمی شوند .


اما جناب آقای میرزایی ، شاید برای بیان چنین کلامی کمی تفکر و نگاهی به آرشیو برنامه محبوب خودتان کافی بود تا در انجام آن تجدید نظر کنید ، سئوال اینجاست آیا در آرشیو سازمان مطبوع تان تصاویر دیدارهای خانگی داماش یافت نمی شود ؟ شما که باید دیدار داماش و سپاهان در سی ام فروردین ۹۲ را به خوبی بخاطر داشته باشید ، همان دیداری که منجر به قهرمانی استقلال تهران شد یا نه ، شاید هم دلگیر از نمایش دلپذیر داماشی ها و شکست آبی ها در روز جشن قهرمانی شان هستید .

دسترسی به فیلم دیدارهای داماش و تراکتورسازی در رشت نباید آنقدرها سخت باشد . اگر برای شما دسترسی به فیلم بازهای داماش و صنعت نفت یا داماش و فولاد و یا داماش و ملوان در فصل نود و نود یک کمی دشوار است می توانید نگاهی به بازی داماش و پرسپولیس و یا استقلال در همان فصل داشته باشید ، جایی که به سختی هواداران دو سوگلی پایتخت ده درصد جایگاه خود را پر کردند . نکته ای که شما و امثال شما و حتی در رشت ، بعضی از دوستان شما ، در تحلیل خود از فضای فوتبالی این شهر غافل هستید شامل بدنه عظیم هوادارای فوتبال رشت است که ما بین دو تیم محبوب این شهر مشترک هست ، بدون شک هر کدام از این دو تیم هواداران خاص خود را داشته و دارند اما بدنه اصلی هواداری فوتبال رشت به علت سالها بی عدالتی که به فوتبال این شهر روا شده به هیچ چیز جز اعتلای نام رشت و فوتبال این شهر نمی اندیشد و اگر قادر به درک امری چنین بدیعی نیستید جز تاسف برای شما و البته دوستان شما کلامی باقی نمی ماند .
و درانتها ، بدون شک هواداران پرشور فوتبال رشت و دو تیم بزرگ و محبوب داماش گیلان و سپیدرود رشت بسیار باهوشتر از آن هستند که بازیچه چنین بازی های کودکانه ای قرار گیرند .

 

نگارنده: مجید محمدی 

منبع: ‌www.Varesh-Sport.com

وارش اسپرت -تارنمای هواداران داماش گیلان 

 

کلمات کلیدی گزارشگر وارش میرزایی مزدک میرزائی صدا و سیما سپیدرود رشت داماش گیلان داماش استقلال damash

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.

دیدگاه‌ها

 • همشهری همشهری

  منم با محمد عزیز موافقم. لطفا نه بزرگنمایی کنید نه قومیتی. اما جناب محمدی عزیز اولا سوگلی های پایتخت از این جهت مورد توجه هستند که ...... جای این سه نقطه را افراد باهوش پر می کنند. وگرنه اگر آنها که تو رنج سنی من هستند بچه های دهه 50 و 60 شمسی یادشان می آید که سالها پرسپولیس و استقلال و باقی تیمهای ایران با غیرت طرفداران آنها اداره می شد و آنچه که به قول ایشان از آن به عنوان سوگلی یاد می شود دخالتهای افراد غیر فوتبالی است که دنبال استفاده از موج میلیونی طرفدارها هستند و اتفاقا جالبه همانها زمانی که مصدر اموری در دیگر شهرها می شوند بنای اینکه آی به پرسپولیس فلان سرویس می دهند را سر می دهند وگرنه از شما می پرسم عبده که پرسپولیس را ایجاد نمود تهرانی یا به قول دوستان قوم گرایمان اندکمان که چشم طمع به انزلی و آستارا هم دارند فارس بود؟!!! یا مرحوم حجازی یا لوتی بامرام علی پروین پدرکشتگی با رشتی ها داشتند یا دارند؟!! یک عده اغراض سیاسی ، جناحی ، تسویه حسابهای جناحی ، شخصی اشان وارد فوتبال کردند سربزنگاه گرانی و ...... یک دعوای قومیتی خیلی تصادفی !!! در یک بازی فوتبال ایجاد می شود تا حواس مردم ایران پرت بشه. عواملشان فقط در بدنه مدیریتی تیمهای ایران که حتی میان بعضی تماشگرها را می توان دید. وگرنه دوست دارم یکی به منی که هفت جد و آباد مادری ام رشت ایه و با قصه میرزا بزرگ شدم نشان بده کجا و کی میرزا راضی بود یکی با آواتار عکسش روز 7 آبان بریزه یر یکی مثل شاهین همشهری خودمان آن هم به جرم ابراز عقیده؟!!! والا تا جایی که من از قدیمی هایم شنیدم نه تو مرام میرزا بود نه اطرافیان عزیزش مثل حاج حسین کسمایی. دارم رفقا در مورد بعضی صحبتهای قدیمی که چند سال پیش متاسفانه در همین سالنهای به اصطلاح تاریخ عزیز گیلان بحث شد و ..... و این چند واژه سوگلی و بی عدالتی که معطوف شده به رشت و لابد قومیت !!!! مرا یاد همان حرفها انداخت. نمی دانم آن رفقا حاضرند در یک محفل علمی در دانشگاهی در حضور استادان تاریخ از ادعاهایی که کردند دفاع کنند؟!!! کار مزدک اصلا درست نبود اما انقدر شجاعت داشت که عذرخواهی کنه آیا این شجاعت دوستمان نیما..... یا م.... که خودشان مدیر هستند می توانند بابت آن بحثها کنند؟!!! چه بر سر شهر پورداود و معین آمده چرا هر اشتباهی که در تبریز می افته بایستی برای یک عده جوان الگو بشه؟

  حدود یک سال پیش
 • محمد محمد

  مغرضانه نبود حرف گزارشگر بزرگ نمایی داره میشه حاشیه ها لطفا کنار عشقست داماش گیلان و اقای اسماعیل حاجی پور

  حدود یک سال پیش
 • محمود محمود

  بسیار هم عالی امید اینکه طرفداران فوتبال شهرم هوشیار باشند و فکورانه رفتار کنند

  حدود یک سال پیش