فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
داماش و معضل برخورد ناصحیح با بازیکنان با سابقه/ و امروز هادی سهرابی

داماش و معضل برخورد ناصحیح با بازیکنان با سابقه/ و امروز هادی سهرابی

در فوتبال مرسوم است که وقتی بازیکنی با سابقه به هر نحوی قرار است دیگر با تیمش نباشد، یا این تصمیم را پیش از پایان فصل خودش اعلام می کند و یا اینکه توسط باشگاه به او اعلام می شود که مثلا به دلیل آن که در برنامه های مربی جایی ندارد، قراردادش تمدید نخواهد شد و باید به دنبال تیم جدیدی باشد. در برخی موارد هم بازیکن در همان باشگاه از فوتبال خداحافظی می کند و یا حتی در صورت ادامه دادن به دوران فوتبالی اش در تیمی دیگر، با احترام و تقدیر از سوی باشگاهش و هواداران با تیمش وداع می کند.

همین اتفاق اخیر، آندرس اینیستا شماره هشت و کاپیتان بارسلونا در پایان فصل اخیر را به یاد بیاورید! او نیم فصل قراردادی مادام العمر با بارسا بست، اما پایان همان فصل با عزت و احترام از هواداران تیمش خداحافظی کرد و به لیگ ژاپن پیوست. 
بارز است که مقایسه عرف فوتبال دنیا با فوتبال ایران بی نتیجه است! آن هم فوتبال ایران در سطح لیگ دو که تمام برنامه های یک تیم باید کوتاه مدت باشد و به همین دلیل کمتر به عرف فوتبال پرداخته می شود!

امروز هادی سهرابی، بازیکنی که بیش از یک دهه سابقه بازی در تیم را دارد و در روزهای خوب و بد کنار تیم ماند، در رفتاری نه چندان محترمانه از سوی باشگاه داماش هیچ گونه تماسی با وی گرفته نمی شود تا اینگونه مشخص شود تکلیف آینده او چیست! گویی که او هرگز در تیم نبوده است. درست است که قرارداد او به اتمام رسیده است، اما او مهره قدیمی و با سابقه تیم است و برای یک مهره قدیمی تیم باید احترام بیشتری قائل شد.

مورد هادی سهرابی، آخرین مورد از موارد زیادی است که باشگاه داماش چه با مدیریت گذشته و چه فعلی برخورد مناسبی با مهره های با تجربه اش نکرده است.

در برخی موارد شاید می شد بهانه دلایل فنی را آورد، مثل جدایی نظرمحمدی از داماش در سال ۹۰! گرچه پس از این اتفاق به عنوان سرمربی نیز نظرمحمدی پس از چند ماه آماده سازی تیم، در آستانه شروع فصل ۹۳/۹۴ به شکل نامحترمانه ای برکنار شد تا به این ترتیب دو بار با وی اینگونه برخورد شود.

در برخی موارد مشکلات فراوان باشگاه بود که دست به دست هم داد تا بازیکنی مثل محمدرضا مهدوی به تلخی از تیم جدا شوند. همچنین افشین چاوشی که در سال های آخرش برخورد خوبی با او‌ نشد و خودش اقرار کرده بود که علاقمند بود با پیراهن داماش از فوتبال خداحافظی کند، اما در فصل ۹۴/۹۵ که داماش می توانست در آن فصل سخت روی تجربه او حساب باز کند، تصمیم گرفت پیشنهادی به چاوشی ندهد تا او به ناچار به سپیدرود بپیوندد.

آخرین مورد نیز علی نظیف کار بود که پس از کمک کردن به تشکیل مجدد تیم داماش، وقتی پیشنهادی برایش رسیده بود، به او گفته شد که نیازمند وی هستند اما پس از مدت کوتاهی نام او در لیست مازاد قرار گرفت تا او هم جدایی تلخی از باشگاه داشته باشد. حالا هم نوبت به هادی سهرابی رسیده که با اپیدمی برخورد ناصحیح با بازیکنان با سابقه به نوعی از تیم جدا شود که انگار یک بازیکن مازاد همچون دیگر بازیکنان مازاد است و سابقه اش در تیم چندان مهم نیست و به همین دلیل حتا صراحتا وضعیتش به او اعلام نمی شود.

مدیریت باشگاه داماش در دو سال اخیر همواره مدعی این بوده که می خواهد تمام اتفاقات را فوتبالی پیش ببرد و تصمیمات اتخاذ شده در هر زمینه ای فوتبالی خواهد بود. اما در عمل و مواردی این چنینی نشان می دهند هنوز به عرف فوتبال واقف نیستند.

به امید روزی که واژه “احترام“ در فوتبال ایران و تیم داماش، جایگاه خودش را پیدا کند.

 

نگارنده: علی رهبر 

منبع: www.Varesh-Sport.com

وارش اسپرت - تارنمای هواداران داماش گیلان

 

 

کلمات کلیدی گیلان وارش اسپرت هادی سهرابی فوتبال گیلان سایت داماش رشت داماش گیلان داماش تیم داماش باشگاه داماش damash

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.

دیدگاه‌ها