فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
متن کامل گفتگوی سیامک فراهانی با برنامه نود پس از دیدار داماش و چوکا

متن کامل گفتگوی سیامک فراهانی با برنامه نود پس از دیدار داماش و چوکا

پس از پیروزی داماش گیلان در دیدار روز گذشته مقابل چوکای تالش، سیامک فراهانی در گفتگو با عوامل برنامه نود که به جهت تهیه آیتم مستند از تیم داماش گیلان به رشت آمده بودند، به طور شفاهی و به جهت حمایت از بازیکنانش اعلام کناره گیری از هدایت داماش کرد. متن کامل گفتگوی گزارشگر برنامه نود و سیامک فراهانی با ذکر این نکته که فیلم این گفتگو در شبکه های اجتماعی مرتبط به وارش اسپرت قابل دانلود است،‌در ادامه می خوانید:  

 

90: آقا سیامک تبریک میگوییم.گفتگویمان را با همین اشک هایی که از چشم هایتان در این چند دقیقه سرازیر شده شروع کنیم. یک برد دلچسب و تشویق شدید هواداران. این رابطه بین شما و هواداران چگونه اینطور قوی شد و در این چند سال شکل گرفت و نتیجه اش شد این اشک هایی که از چشمان شما سرازیر می شود.

بگذارید حرف هایم را صادقانه و از ته دلم بگویم. ما اگر یک گام به جلو آمدیم، هوادار صد گام جلو آمد. ما خیلی به آن ها مدیونیم. من حتی وقتی که به فینال رفتیم، چنین احساسی را نداشتم اما با توجه به مشکلات عدیده و شرایط سختی که داریم، این آدم ها هیچوقت ما را تنها نمی گذارند.

 این را بدون تعارف می گویم، من نمیتوانم محبت آن ها را جبران کنم. من به آن ها اول فصل قول دادم که تا زمانی که می توانم به تیمشان کمک کنم، بمانم. این اشک ها دلایل دیگری هم دارد...ما خیلی اینجا بردیم و نتایج خوب زیاد داشته ایم ولی الان احساس می کنم زمان خوبی برای رفتن من است. چون این تیم نیاز دارد که یک نفر برایش کاری کند تا مسئولین به خودشان بیایند. این بازیکنان خیلی وقت است که دارند اذیت می شوند. هیچکس هم حواسش نیست و هیچ کس هم کمکی نمی کند. اگر نتوانستم احساسم را کنترل کنم چون به نظر من رفتنم خیلی می تواند به این تیم کمک کند.

 

90: یعنی شما الان میخواهید از سمت تان استعفا بدهید و از این تیم بروید؟!!

من این تصمیم را قبلا با باشگاه درمیان گذاشته بودم و گفتم اگر تا سه شنبه آن اتفاقات برای بچه ها نیفتد، دیگر از چهارشنبه ادامه نمی دهم.

 

90: قضیه این مشکلات مالی چیست؟ بعد از بازی فینال اینقدر داماش سر زبان ها افتاد اما باز هم هیچ اتفاقی نیفتاده است؟ یعنی به باشگاه هیچ کمکی انجام نشده؟چه از سوی استانداری یا شورای شهر و ... چون ما شنیدیم یک مبلغی قرار هست کمک شود. آیا هیچ کمکی به شما نشده؟

چه این تیم و چه سپیدرود نیاز به کمک مسئولین دارند. با یک نفر نمی توان بار را به منزل رساند. مشکل ما این است که در حال حاضر باشگاه تنها است و در این شرایط اقتصادی هم می بینید که چقدر هزینه ها بالا رفته است و اصلا نمی توانید به تنهایی ادامه دهید.

هیچکس هم متاسفانه اقدامی نمی کند و این وضعیت ما را نمی بیند. من نمیخواهم گلایه کنم ولی بعد از اتفاقات جام حذفی انتظارات خیلی بیشتری داشتم. انتظار داشتم که مسئولین بیایند و دستمان را بگیرند و کمک کنند. برای ما لیگ خیلی مهم است و متاسفانه کسی اهمیتی به آن نمی دهد. ما اگر به لیگ یک نرویم دیگر جام حذفی به کارمان نمی آید و سال آینده را باید در جهنم لیگ دو سر کنیم. چیزی که سه سال است در آن افتاده ایم و داریم دست و پا میزنیم. این داماش باید به لیگ یک برگردد و این هم نیازمند کمک مالی است. ما الان خیلی در مضیقه هستیم.

 

90: فکر می کنم این مشکل به چند ماه اخیر مربوط نمی شود و تیم تان در چند سال اخیر همواره با این مشکل رو به رو بوده است.

چقدر باید به خاطر مشکلات مالی تاوان بدهیم؟ چرا سه سال است که در لیگ دو هستیم؟چی شد که از لیگ برتر و آن شرایط خوب رسیدیم به لیگ دو. جز این بود که مشکلات مالی آرام آرام تیم را از لیگ برتر به لیگ یک انداخت و از لیگ یک به لیگ دو رساند؟ و الان سه سال است که داریم درجا میزنیم. مشکلات مالی خیلی این تیم و رشت را دارد اذیت می کند و آسیب زیادی به فوتبال رشت و گیلان زده است. من مدعی العموم نیستم و نمی توانم در مورد تیم های دیگر نظر بدهم اما ما داریم خیلی اذیت می شویم.

این بچه ها (اشاره به بازیکنان) دارند ایثار می کنند. من 16 تیر شروع کردم و هفت ماه و خورده ای گذشته است؛ با قراردادهای لیگ دو که خودتان می دانید چقدر پایین است و با درصد پایین دریافتی، هفت ماه در این شرایط زندگی کردن خیلی سخت است. من فقط امیدوارم که با رفتن من یک توجهی به این تیم بشود و شاید مسئولین بگویند چه شد.

 

90: به نظر شما اصلا تاثیری دارد؟
من وظیفه ام حمایت از بازیکنانم است. قولی است که من به بازیکنان داده ام. من یک بار قول دادم که تا چهارشنبه 8 صبح (24 بهمن) مشکل مالی شان را حل کنم و چون اتفاقی نیفتاده است، پس فکر می کنم رفتنم تنها راه حل ماجرا باشد.

 

90: ما امروز آمدیم که یک مستند برای داماش آماده کنیم و دوست داشتیم مردم ایران دوباره این تیم را بشناسند و دوباره بدانند که داماش زنده است و هنوز دارد نفس می کشد؛ اما الان روند گفتگوی ما با شما سمت و سوی دیگری گرفته است و نمی دانم که چه بگویم...‌

تا زمانی که آن آدم ها (هواداران) روی سکو هستند، این تیم زنده است. با آن اتفاقاتی که برای مدیریت قبلی افتاد و بعد از این اتفاقات گوناگون هر تیمی بود، شما بهتر از من می دانید که کمر راست نمی کرد. داماش را این آدم ها نگه داشته اند. داماش اگر اسمش شنیده می شود به خاطر حضور این آدم های روی سکو بود، وگرنه قول می دادم که مثل خیلی از تیم های دیگر، اصلا اسمی از آن شنیده نمی شد. ما خیلی به این هواداران مدیونیم. اما باید واقعیت را بگوییم که الان خیلی دست تنها شده ایم و خیلی نیاز به کمک داریم و هیچکس کمکی به ما نمی دهد و این ادامه راه را با توجه به مشکلات، خیلی خیلی سخت کرده است.

 

90: امیدواریم وقتی برنامه پخش می شود همچنان سیامک فراهانی سرمربی داماش گیلان باقی مانده باشد.

دوست دارم که این بخش را حتما پخش کنید. سیامک فراهانی هرچه که دارد از آدم هایی دارد که الان رفتند به رختکن (اشاره به بازیکنان). سیامک فراهانی هر چه دارد از این بازیکنانی دارد که جان و دلشان را گذاشتند و سیامک فراهانی تا ابد مدیون این تماشاگران می ماند.

 

 

 

 

کلمات کلیدی گیلانیان وارش اسپرت نود سیامک فراهانی سرمربی داماش سایت هواداران داماش گیلان سایت داماش داماش گیلانیان داماش گیلان داماش و چوکا داماش تیم داماش برنامه نود باشگاه داماش استعفای سرمربی داماش fc damash damash gilanian Damash gilan damash

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.