فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
سه اپیزود از حواشی این روزهای فینالیست تاریخ ساز جام حذفی

سه اپیزود از حواشی این روزهای فینالیست تاریخ ساز جام حذفی

در هفته ای که گذشت دو تیم هم استانی داماش و چوکا دربی گیلان را در کمال احترام برگزار کردند و در نهایت این لاجوردی پوشان شهرباران بودند که توانستند سبزپوشان قلعه عقاب ها را در دیداری معوقه از سری رقابت های لیگ دسته دوم‌ شکست بدهند.

موفقیت در دربی گیلان برابر رقیب سختکوش تالشی، هر چقدر که برای داماشی ها حیاتی بود، اما با سوت پایانش دردهای پنهان داماشی ها سر باز زد تا مشخص شود صورت سرخ فینالیست تاریخ ساز ادوار جام حذفی اثرات سیلی است، نه سرمست از کبک خروس خوان روزگار!

 

سیامک فراهامی

*اپیزود اول: فتح دربی با چاشنی استعفا و ابهام از آینده!
با کمی کنکاش در دیدارهای اخیر داماش برابر استقلال اهواز و چوکای تالش، در سبک بازی داماشی ها آن طراوت و عطش گذشته را شاهد نبودیم که بخش عمده ای از آن را می توان به عدم تمرکز ایجاد شده در اثر تاخیر و بدقولی چند ماهه مطالبات مالی مقرر شده در قرارداد اعضای تیم جستجو کرد. معضل در کمین کرده ای که موجب شده بود تا سرمربی موفق این فصل داماش پس از وعده های بی سرانجام مدیران باشگاه، از مدتی قبل به استعفا در حمایت از بازیکنان تیمش هشدار دهد! هشداری که هفته گذشته به عملی شدنش پس از دیدار برابر چوکا وعده داده شد.


و بالاخره دقایقی پس از بازی روز سه شنبه 23 بهمن 97 برابر چوکا در استادیوم سردارجنگل رشت و در گفتگو با دوربین برنامه نود، سکوت سرمربی داماش شکسته شد و فراهانی با اعلام استعفای شفاهی اش، هواداران رشتی و متولیان امر را از وخامت ماجرا باخبر ساخت؛ استعفایی که در حمایت از لاجوردی پوشان شهرباران صورت گرفت تا بعد یک روز تعطیلی تمرین، غیبت سیامک فراهانی مهمترین اتفاق تمرین ریکاوری عصر پنجشنبه داماشی ها شود!

 

*اپیزود دوم: فضاسازی رسانه ای راه حل نیست!
از دیگر اخبار مخابره شده هم می توان به ایراد فرمانداری رشت به مصوبه شورای شهر رشت و پاداش پنجاه میلیون تومانی صعود داماش به فینال جام حذفی کشور اشاره داشت که البته پس از تعریف ردیف بودجه مشخص توسط شورای شهر به جریان می افتد؛ اما آنچه که در فضاسازی رسانه ای این خبر نباید ذهن ها را از واقعیت منحرف سازد، این است که این مبالغ حتی نمی تواند مرهمی کوچک بر دردهای موجود باشد، بلکه این ماجرا مستلزم تکاپو و لابی های سیاسی و اقتصادی بیشتر مدیران باشگاه داماش جهت تامین منابع مالی از مسیرهای دیگر است.


البته شنیده های غیرموثق حکایت از این دارد که مدیران باشگاه در نهایت توانسته اند با یکی از اسپانسرهای روی پیراهن داماش به توافق ضمنی برسند و در تمرین اخیر این تیم نیز چکی با تاریخ وصول دوم اسفند ماه و البته فقط برای بازیکنان ارائه شده است.

 

خط قرمز هواداران

*اپیزود سوم: حواشی خودساخته تنها مانع صعود
با همه این مباحث، تمامی ارکان باشگاه در چنین شرایط حساسی از لیگ با حفظ تمرکز و تلاش برای اتحاد درون تیمی، مکلف به تحقق شعار حالا پنج ساله #ما_برمیگردیم هواداران داماش هستند!


اتحادی که باید از سوی هوادار به تیم دیکته شود، هواداری که نمی خواهد در چنین شرایط مساعدی جهت فرار از سیاه چال لیگ دو فرصت سوزی شود و چه بسا اگر مشکلات خودساخته درون تیمی منجر به حسرت سه ساله هواداران سینه سوخته داماش شود که می تواند برای همیشه گناه نابخشودنی قلمداد شود!

 

www.Varesh-Sport.com

وارش اسپرت - تارنمای هواداران داماش گیلان

 

کلمات کلیدی وارش مقاله مازیار اصغرزاده فراهانی شورای شهر سایت داماش رشت داماش گیلان داماش حاجی پور damash

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.