فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
مروری بر آیین نامه انضباطی در خصوص پرونده تبانی در لیگ دو

مروری بر آیین نامه انضباطی در خصوص پرونده تبانی در لیگ دو

سقوط به دسته پایین تر یا کسر امتیاز در انتظار تیم خاطی!

 

سایه فساد و تبانی بر فوتبال ایران به خصوص در لیگ دو در صدر اخبار ورزشی هفته های پایانی سال ۹۷ بود و باید منتظر ماند و دید تحقیقات کمیته اخلاق بر روی پرونده تیم مورد اتهام یعنی خوشه طلایی چه مجازاتی را برای این تیم یا عواملش در بر خواهد داشت!

به گزارش وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان، استدلال های قانونی در خصوص پرونده فساد و تبانی در لیگ دسته دوم باشگاه های کشور متعدد بوده است و از همین رو به سراغ فرهاد خراسانی حقوقدان فعال در عرصه ورزشی رفتیم تا جویای مبنای قانونی مباحث مطروحه در خصوص فساد و بحث تبانی در رقابت های لیگ دو شویم.

 

مشاور حقوقی و پیشکسوت حقوقدان باشگاه داماش با استناد قانونی در خصوص تبانی در گفتگو با خبرنگار وارش اسپرت گفت: آیین نامه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران در ماده ۷۲ در بحث سلامت مسابقات و تبانی تمثیلا به بیان مصادیق نقض سلامت مسابقات پرداخت که از جمله تاثیر ناروا یا غیر قانونی بر روند یا نتیجه مسابقه نموده است و بنابراین هر شخصی که مبادرت به طراحی، زمینه سازی یا اقدام برای تاثیرگذاری بر نتیجه یک مسابقه بر خلاف اخلاق و شئونات ورزشی نماید به محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی به مدت یکسال همراه با ۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم می شود و در صورت شدت اقدامات یا اهمیت فراوان موضوع باید چنین شخصی را برای تمام عمر از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم کرد.

 

وی ادامه داد: در صورتیکه مقامات رسمی (مدیران،مربیان،کارکنان تدارکات و پزشکی هر تیم جزء مقامات رسمی هستند. بازیکنان جزء مقامات رسمی نیستند) یا بازیکنان یک باشگاه در تخلف فوق مداخله داشته باشند، رکن قضایی فدراسیون، باشگاه فوق را به پرداخت حداقل ۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم میکند.

 

فرهاد خراسانی با اشاره به بحث داغ تبانی در هفته های اخیر لیگ دو بیان داشت: در صورت شدت اقدامات یا اهمیت فراوان موضوع علاوه بر جریمه نقدی فوق باید حداقل یکی از مجازاتهای اخراج از رقابتها،سقوط به دسته پایین تر، کسر امتیاز، یا استرداد جوایز و عنوان، یا ترکیبی از آنها را برای باشگاه در نظر بگیرد.


وی گفت: اگر بعد از خاتمه لیگ ادعایی مبنی بر تبانی مطرح شود این موضوع نمی تواند منجر به تغییر نتایج شود و مسابقه مذکور هم تکرار نخواهد شد اما سایر مجازاتها قابل اعمال است .

 

کلمات کلیدی داماش داماش گیلان فرهاد خراسانی پیشکسوت حقوقدان فساد لیگ دو تبانی

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.

دیدگاه‌ها

  • MOST@fa MOST@fa

    امیدوارم هرچه سریعتر حکم این تیم متقلب صادر بشه باید حق به حق دار برسه ، صدر به داماش برسه

    ۷ ماه پیش