فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
محمد آبشک : تیموریان به خاطر ضعفش خطا می کرد

محمد آبشک : تیموریان به خاطر ضعفش خطا می کرد

 

varesh-sport.com : بازي اول رو غيبت داشتي اما تو دوبازي بعد حضور داشتي، چه نظري در مورد اين دو مسابقه داري؟

سال قبل بازي آخر ليگ يک اخراج شده بودم و به همین علت نتونستم توي بازي اول ليگ داماش رو همراهي کنم. اما در مورد بازي با استقلال بايد بگم که ما موقعيت هاي زيادي رو تو اون بازي به دست آورديم که متاسفانه گل نشد و شايد اگر گل مي شد با اختلاف حداقل 2 گل اون مسابقه رو مي برديم. تيم استقلال هم به جرات ميگم تنها يک موقعيت داشت که اون هم روي اشتباه فردي تيم ما براشون بدست اومد و بعد از اون هم فقط دفاع کردند و به نظر من خيلي شانس آوردند که جلوي تماشاگران خودشون بازي رو واگذار نکردند.

 

varesh-sport.com : چرا ما نتونستيم تو اون بازي به گل برسيم و فکر ميکني مشکل از کجا بود؟ آيا تمام کننده خوبي نداشتيم؟

نه بحث تمام کننده نبود چرا که 4-5 تا از بازيکنان که توي حمله شرکت مي کردند موقعيت هاي خوبي رو بدست آوردند. خود من يکي دو تا موقعيت شوت داتشتم يا علي نظيفکار و يا بقیه .يعني از دفاع آخر گرفته تا مهاجم موقعيت ايجاد کرده بودند روي دروازه منتهي بدشانس بوديم يا شايد هم تو ضربات آخر دقت نداشتيم ولي بدشانسي به نظر من نقش بيشتري داشت.

 

varesh-sport.com : محمد آبشک تو يه بازيهاي خاصي بيشتر به چشم مياد، مخصوصا تو بازي هاي بزرگ که جلوي سرخابي ها انجام داديم. اين دليلش چيه؟ به خاطر انگيزست يا من به طور کل نظرم اشتباست؟

بحث انگيزه نيست چون من هميشه و توي تمام بازيها دوست دارم که تيم شهرم برنده باشه و من هم بهترين بازيم رو به نمايش بگذارم . توي تمام بازيها اگر گل بزنيم و ببريم شاديم زياده و فرقي نميکنه و اگر هم خداي نکرده تو يک بازي ببازيم ناراحتيم هم همينطوره.

خب شايد چون تيم هاي استقلال و پرسپوليس از تيم هاي بزرگ هستند خدا هم کمک ميکنه و بازيم تو اين بازيها بيشتر مورد توجه قرار ميگيره.

 

متن کامل مصاحبه در ادامه مطلب


 

varesh-sport.com : در بازي با استقلال و همينطور سپاسي يکي از نکات جالبي که وجود داشت حرکات انفرادي خوب تو بود و روي همين حرکات انفرادي يه درگيري هايي هم به وجود ميومد که بارزترينش درگيري با آندرانيک تيموريان بود. قضیه این درگیری چی بود؟

خب يک صحنه بود که يه مقدار اين درگيري به چشم اومد. من هافبک دفاعي هستم و زياد پيش نمياد که پا به توپ به اين شکل حرکت کنم، شايد يه بازي با پرسپوليس بود که مي شد اينطور پا به توپ برم . من تو چند تا صحنه دريبلش کردم که خطاهایی رو انجام داد .من فکر ميکنم بازيکني که اینجور خطا ميکنه از روي ضعفش اين کار رو انجام ميده و به قولي بازيکن حرفه اي هم هست و جوري خطا ميکرد که اخطار نگيره.

تو چند تا صحنه بود که من هافبک هاشون رو دريبل کردم و تيم رو داشتم تو يه موقعيت خوب جلوي مدافعين قرار ميدادم که خطا کرد و يکي از اين صحنه ها رو هم بالاخره داور کارت داد . تو اون صحنه اي هم که مد نظر شماست چون خودش رو بازيکن بزرگي ميدونه اومد يه پرخاشي کرد که منم جوابش رو دادم اما سعي کردم ديگه اين بحث رو ادامه ندم اما در ادامه باز اومد و تو يه صحنه پام رو لگد کرد که داور هم اين صحنه رو ديد اما ازش گذشت تا اخطار دوم رو بهش نده.خب در نهايت هم که تعويض شد.

 

varesh-sport.com : کلوزآپ چهره تيموريان رو که مي ديديم خيلي کلافه به نظر مي رسيد...

آره خب . يه وقتايي ميبيني خطاي فني انجام ميدي ولي بازيکني که اينجور خطا ميکنه از روي ضعفشه.

 

varesh-sport.com : خلاصه تو اين قضيه خوش سابقه اي... يکي هم که مازيار زارع بود (با خنده)

اونو بي خيال ، صحبتش رو نکنيم بهتره..

 

varesh-sport.com : نظرت راجع به بازي بعدمون جلوي تراکتورسازي چيه؟

يه برد خوب که جلوي فجرسپاسي تو خارج از خونه به دست آورديم و اميدوارم که تو اين بازي هم پيروز بشيم تا مردم خوب رشت و هواداران داماش رو خوشحال کنيم. تيم ما هم انشالله روز به روز و هفته به هفته بهتر ميشه.

 

varesh-sport.com : فکر ميکني آخر فصل داماش تو چه رده اي قرار بگيره؟

ما توي تمام بازيهامون با حداکثر توان به بازي ميريم و سعي ميکنيم نتيجه خوبي رو بدست بياريم حالا هر چقدر رتبمون بالاتر باشه به طبع ما هم راضي تر خواهيم بود. درسته تيم ما تازه به ليگ برتر اومده ولي تيم با تجربه اي رو در اختيار داريم. خود من سابقه اي ندارم توي ليگ برتر اما بازيکناني که هستند اکثرشون سابقه بازي ملي يا ليگ برتري دارند و من فکر ميکنم تيم ما هفته به هفته بهتر کار عمل خواهد کرد و تراکتور رو هم که ايشالا به لطف خدا و با کمک تماشاگران و همت بازيکنان بتونيم ببريم.

 

varesh-sport.com : با اينکه بازيکن شوت زني هستي اما فصل قبل به اونصورت شوت نميزدي.امسال مثل اينکه اين آزادي عمل بيشتر بهت داده شده. آيا فصل پيش دستور مربيان بود که کمتر شوت بزني؟

درسته من بازيکني هستم که علاقه زيادي به شوتزني دارم، اما اينکه فصل پيش چرا کمتر شوت ميزدم به اين علت بود که مربيان از من خواسته بودند عقب تر بازي کنم و پستم زياد اين اجازه رو نميداد که به پشت محوطه نزديک بشم و شوتزني داشته باشم و به همين علت بود که بعضي وقتا که در طول بازي شايد يک موقعيت شوت برام پيش ميومد از اونجايي که ميخواستم از اون موقعيت بهتر استفاده کنم اون شوت رو هم گاها با بي دقتي ميزدم يعني با دقت کم و شدت زياد .

 

varesh-sport.com : پس درخواست کادر فني بوده، اما امسال انگار قضيه فرق ميکنه...

درسته امسال يه مقدار جلوتربازي ميکنم و موقعيت براي شوت زني و حرکات پا به توپ برام بيشتره . تو پست هافبک دفاعي اين موقعيت برام به اون صورت وجود نداشت.

 

 varesh-sport.com : جالبه برام که تو و مگنو در واقع هم پست هستيد اما با هم توي ترکيب قرار ميگيريد اگر چه يه مقدار انگار وظايفتون فرق ميکنه...

تو دو بازي اخير ما يه جورايي دو تا هافبک دفاعي داشتيم اما من يه مقدار رو به جلوتر بازي ميکردم . يعني تو مواقع حمله يک هافبک دفاعي ميموند و من اضافه ميشدم به خط حمله.

 

varesh-sport.com : به تيم ملي فکر ميکني؟

صد در صد

 

varesh-sport.com : فکر ميکني امسال دعوت بشي؟

من در وهله اول تمام سعيم رو ميکنم که براي تيم و شهر خودم موثر باشم حالا ديگه اين به تشخيص مربيان تيم ملي هست که من رو در اون حد بدونند که به تيم ملي دعوت بشم يا نه..ان شالله که امسال خدا کمک کنه و اين اتفاق بيفته.

 

varesh-sport.com : و صحبت پایانی ...

ما که هميشه شرمنده اين هوادارانيم. ايشالا که توي تمام بازيها از ما همين حمايت رو داشته باشند ما هم که همه تلاشمون رو براي پيروزي انجام ميديم . ممنون هستم که تو بازي خارج از خونه هم حتي ما رو تنها نگذاشتند و به تهران اومدند. دست تک تکشون رو ميبوسم.

در بازي با تراکتور هم اگرچه فوتبال قابل پيش بيني نيست اما تمام تلاشمون رو ميکنيم که اين بازي رو ببريم...

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی محمد آبشک هافبک داماش گیلان محمد آبشک هافبک داماش گیلان محمد آبشک هافبک داماش گیلان محمد آبشک هافبک داماش گیلان

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.