فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
مصاحبه با فرید آخوندزاده سرمربی والیبال داماش در موارد گوناگون ، پیش از اعلام خبر انحلال

مصاحبه با فرید آخوندزاده سرمربی والیبال داماش در موارد گوناگون ، پیش از اعلام خبر انحلال

 

و امسال قرار بود فصلی نوین در والیبال داماش به وقوع بپیوندد...اسطوره والیبال گیلان فرید آخوندزاده به عنوان سرمربی انتخاب می شود،و بعد هم سياست باشگاه مبنی بر بومی گرایی اعلام شد، سیاستی که میتواند باعث پیشرفت این رشته در استان شود و شب گذشته شنیدیم که این تیم که به آن امید بسته شده بود منحل شد...!

 

شب گذشته و در گفتگوی کوتاهی که با فرید آخوندزاده داشتیم وی گفت که اگر 150 میلیون هم به این تیم اختصاص یابد ، میتواند تیم را سرپا نگه دارد و حالا باید ببینیم مسئولین والیبال و باشگاه داماش گیلان میخواهد به همین راحتی یک سهمیه سوپرلیگی والیبال را از دست بدهد؟

وارش اسپرت-تارنماي هواداران داماش گيلان به نمايندگي از هواداران رشتي از مديريت عامل باشگاه داماش ميخواهد که در مورد اتفاقات اخير مدیریتی و مالی شفاف سازي کنند تا حاشيه سازان از آب گل الود ماهي نگيرند!

هفته گذشته تصميم بر اين گرفتیم تا گزارشي از وضعيت تيم واليبال براي بازديدکنندگان سايت تهيه کنند و به سال کارگران رفتيم و بعد از مدت ها شاهد اين بوديم که واليبالي هاي داماش به زبان گيلکي با هم صحبت ميکنند که شايد در فصل قبل اين امر خود براي ما آرزويي بود.فريد آخوندزاده با مشاهده ما با برخورد گرمي از ما استقبال کردند و گفتگویی را با وی ترتیب دادیم که مربوط به قبل از اعلام اخبار کنونی در مورد تیم بود :

 

varesh-sport.com : حدود يک سال پيش شما در گفت و گو با ما گفتيد اگر يک تيم به من بدهند من اون تيم رو با بازيکنان بومي ششم، هفتم جدول ميکنم! و الان سرمربي چنين تيمي شديد... آيا الان روي حرفتون هستيد؟

من نگفتم ششم يا هفتم ؛ من گفتم ششم تا دهم و هنوز هم سر حرفم هستم و با بازيکناي بومي به جز چند تا بازيکن غيربومي که در تيم ضعف داريم حتما ميتونيم رتبه اي بين ششم تا دهم رو کسب کنيم. الان هم بچه ها خوب دارند تمرين ميکنند و انگيزه ي بالايي دارند و ان شاالله با همت هواداران و مهندس عابديني بتونيم نتيجه ي خوبي بگيريم و دل مردم رو شاد کنيم.

 

varesh-sport.com : چند درصد تيم بومي هست؟

ما 16 تا بازيکن ميخواهيم که در اين بين احتمالا فقط 5 نفر غيربومي هستند.

 

متن کامل این گفتگوی خواندنی در ادامه مطلب


 

varesh-sport.com : اسامي بازيکنان غيربومي رو نام ميبريد؟

شريفات در پست سرعتي،سال افزون در پست پاسور ، عطار و آقاي قارون

 

varesh-sport.com : مگه شريفات مشکل سربازي نداره؟

مشکلش رو مهندس عابديني با صحبتي که با رئيس فدراسيون واليبال داشت حل کرد.

 

varesh-sport.com : از اتفاقات پارسال برامون بگيد؟

پارسال يه کادر مجرب و خوبي رو تشکيل داده بودند البته يه مقدار توي يارگيري بد عمل کردند که از همونجا هم ضربش رو خورديم. در کل آقاي حسين معدني با بستن يک تيم بد هم به خودش و هم به تيم ما ضربه زد.varesh-sport.com : هواداران اعتقاد داشتند که از سوي محمدزاده و اسکويي ها به تيم شهر ما خيانت صورت گرفته ، نظر شما چيه؟

خيانت که انجام نشده بود! اونا يک کادر تهراني بودند و بازيکنا هم تهراني و دوست داشتند تيم رو تهران نگه دارند. براي مثال در مورد هزينه ها صحبت کردند و گفتند اگه تيم تهران بمونه هزينه ها کمتر ميشه! از طرفي خانواده هاشون هم تهران بودند و از همين رو علاقه داشتند تيم رو اونجا بره.

 
varesh-sport.com : پس احساسات هواداران چي؟

من نظرم اينه که اين تيم مال گيلان هست ولي يه سري مشکلاتي بوده مثل عدم سالن مناسب... از يه طرف هم آقاي داورزني فشار وارد ميکرد و ميگفتند بازيکنان ملي پوش در اختيار شما هستند و عدم وجود سالن مناسب باعث ميشه که زانوهاشون داغون بشه. اين دلايل مزيد بر علت شد که تيم بيشتر در تهران بمونه .

 

varesh-sport.com : زماني که داشتند سالن کارگران رو درست ميکردند چرا فکرش رو نکرده بودند؟ آيا از روي عمد نبوده؟

نه،چند تا عامل باعث شد تا تيم در اونجا بمونه و آقاي داورزني هم چون متولي ورزش واليبال هست از بازيکناي ملي پوش حمايت کرد. من 30 سال هست که در ين زمين ها بازي ميکنم و هيچ آسيبي هم نديدم. در واقع اينها يه بهونه هايي بود که مجموعه تيم و کادر دست به دست دادند تا تيم را در تهران نگه دارند. اين بچه ها الان مدتهاست که در همين سالنها بازي ميکنند و مشکلي براشون پيش نيومده اما خب بازيکنان پارسال ملي پوش بودند و در واقع عوارض بدني زيادي دارند .

 

varesh-sport.com : وضعيت مدير و سرپرست تيم چطور هست؟

سرپرست ما فعلا به طور موقت آقاي علي احمدي سراواني هستند و مدير فني ما هم آقاي کشميري هست.

 

varesh-sport.com : آقايان اسکويي و محمدزاده چي؟!

نه،امسال در اين تيم نيستند

 

varesh-sport.com : در سال گذشته به جرات ميشه گفت فريد آخوندزاده از سوي هواداران بيشتر از همه مورد تشويق قرار گرفت و حال فريدآخوندزاده سرمربي تيم واليبال داماش گيلان شدند،حالا که سرمربي شديد ميتونيد انتظارات هواداران رو بر اورده کنيد؟

وقتي يه مربي ميخواد بياد داخل يک تيم اول ابزارش رو نگاه ميکنه و هرچي ابزارش بهتر باشه بهتر ميتونه نتيجه بگيره. الان اگه شما به من بگيد با بازيکنان گيلاني بياييد رتبه اول تا پنجم رو بدست بياريد من ميگم نميشه. هدف من از ورود به اين تيم بومي گرايي هست...اين بچه هايي هم که امسال توي تيم هستند فقط نياز به حمايت دارند مطمئنا هواداراني هم که قراره روي سکوها بشينند اکثرا از خانواده همين بازيکنان هستند. ما خودمون بازي ميکرديم هميشه تا خط زمين تماشاگر داشتيم من فکر مي کنم که با بومي گرايي به نفع استان ميشه.

 

varesh-sport.com : وقتي که شرکت داماش اومد و در گيلان سرمايه گذاري کرد، اولين رشته اي که انتخاب شد واليبال بود ؛ولي در اين چند سال ما هيچ پيشرفتي در واليبال استان نديدم هيچ، بلکه اين تيم باعث نابودي بعضي از بازيکنان گيلاني هم شد!

واليبال گيلان با يک رکود 15 ساله مواجه بود حالا يه حرکتي شده که اين حرکت باعث پيشرفت هست. سال قبل هم مربي تيم گيلاني ها رو در تيمش جا نداد و من معتقدم که بازيکنان گيلاني هم بي تاثير نبودند. در سال اول که تيم واليبال داماش تشکيل شده بود ريش و قيچي دست بچه هاي گيلاني بود ولي يه مدير مناسب بالا سر بچه ها نداشتيم و چند تا بچه ها داشتند داخل زمين هم ديگه رو تيکه پاره ميکردند که من نميخوام اسمشون رو بيارم! همين رو وقتي مديران ارشد ديدند منصرف شدن و همين باعث رکود واليبال ما شد . يواش يواش تهراني ها پاهاشون باز شد و گيلاني ها کنار گذاشته شدند. حال که بعد از دوسال تيم داماش با افراد غيربومي نتيجه نگرفت مسئولان داماش به خودشون اومدند و گفتند يک بار ديگر تيم رو به بومي ها بديم ولي با افراد مناسب... من واقعا متاسفم که نتونستيم سال اول اعتماد مسئولين داماش رو جذب کنيم تا تيم بومي باقي بمونه ، چون من ميدونم که سال اول ريش و قيچي دست بچه هاي بومي بود ولي چون انگيزه اي در بين اونا نبود و فقط انگيزشون بيشتر روي دريافت پول بود، فقط ميخواستند از هم سبقت مالي بگيرند.بچه هايي که فکر کنم الان به اشتباه خودشون پي بردند و الان در تيم حضور ندارند!

 

 

varesh-sport.com : سقف قرار داد امسال؟

اون ديگه بماند!!!

 

varesh-sport.com : تعدادي از هواداران اين انتظار رو دارند که بازيکنان قديمي رشت به اين تيم برگردند.آيا بر ميگردند؟

مرتضي صالحي که به دليل مشکلاتش با فدراسيون نميتونه بازي کنه. مرتضي شياري هم که باشگاه باهاش به دلايلي مشکل داره.آقاي خداپرست هم تا به حال مراجعه نکرده و ميتونه بياد تست بده.

 

varesh-sport.com : يعني نبايد باشگاه پيشنهاد بده؟

ما به هيچ کدوم از بچه ها پيشنهاد نداديم و هرکس که دوس داره ميتونه بياد تست بده!!!

 

varesh-sport.com : اين حرفه اي نيست ها؟؟؟

هرکدوم از بازيکنان گيلاني که فکر ميکنند ميتونند در اين تيم جا داشته باشند ميان و تست ميدن و اگر نظر منو جلب کردند در تيم عضو ميشن. شايد آقاي خداپرست يه سقف قرار داد بالا بگن که مسئولين باشگاه بگن ما نميتونيم بديم.من هم تا الان صحبت نکردم که سقف قرار داد باشگاه چقدر هست.

 

varesh-sport.com : شما هميشه از آقاي رمزي به نيکي ياد کرديد.ايا ايشون در تيم امسال جايي نداره؟

بله،آقاي رمزي رئيس من هست و من به ايشون علاقه ي زيادي دارم و به ايشان پيشنهاد کردم ولي ايشون به دليل مشکلي که دارند گفتند ديگه انگيزه ندارم ولي هر وقت که ايشون خواستند من جاي خودم رو ميدم به ايشون.

 

varesh-sport.com : شما پارسال در برهه اي با نظر آقاي معدني رفتيد روي سکوها. چه شد با تيم مونديد؟

آقاي معدني آدم بزرگي هست شايد ايراد از من بود ! گويا من که چند تا از ايشون انتقاد کردم ناراحت شدند و آقاي معدني تصميم به حذف من گرفت و از اونجايي که آقاي عابديني لطف به من دارند از من خواستند که در تيم بمونم و اگر هم من نميموندم اين بستري که الان مهيا شده هيچ وقت بوجود نميومد.

 

varesh-sport.com : به نظر شما اعتراض هواداران به حسين معدني بيشتر از اين نشأت نگرفت که شما رفتيد روي سکوها؟

خب اين ها بي تاثير نيست... من براي واليبال اين استان زحمت کشيدم ولي مهم اينه که با مردم باشي و من هم وقتم رو با مردم سپري کردم. کساني که شعار ميدادند مطمئنا واليبالي بودند و نسبت به من شناخت کلي داشتند.

 

varesh-sport.com : امسال برامون يک اتفاقاتي افتاد و ما از سوپر ليگ کنار گذاشته شديم،چي شد؟براي ما بيشتر توضيح دهيد؟

يه مقدار کم کاري از سوي داماش شده...

 

varesh-sport.com : آيا از روي قصد نبوده؟

يه شيطنت هايي از سوي کساني که قبلا سرپرست تيم بودند انجام شده!

 

varesh-sport.com : چرا؟

آقاي داورزني ايميل زدند به باشگاه ولي چون آقاي سراواني هنوز سرپرست نشده بود اون نامه دست آقاي اسکويي(!) رفت و يک تماس تلفني هم با اقاي محمدزاده داشتند که در فلان تاريخ بايد در فدراسيون حضور داشته باشيد و اقاي اسکويي که خودشون ميدونستند امسال در تيم نيستند ديگه دنبال کار رو نگرفت.

 

varesh-sport.com : حالا آيا مشکل ما درست ميشه يا نه؟!!

درست ميشه،صحبت هايي که دکتر سميعي و حاج آقا عابديني داشتند مشکلاتمون حل ميشه. حالا قرار فدراسيون واليبال تيم هايي که شرايط مالي مناسب ندارند رو حذف و داماش رو جايگزين کنند.

 

varesh-sport.com : يکي از مسئولان فدراسيون گفتند که صفر درصد احتمال حضور داماش هست!

نه مطمئن باشيد آقاي عابديني با آقاي داورزني صحبت ميکنه و مشکل رو حل ميکنه. شما نگران نباشيد مطمئن باشيد حل ميشه.

 

varesh-sport.com : وارش اسپرت-تارنماي هواداران داماش گيلان در آستانه يک سالگي هست و حالا يک سوال از شما... آيا شما در سال قبل بزرگترين تارنماي ورزشي استان گيلان رو وابسته به باشگاه و يا ارگاني ديديد؟!

والله نه،چون من خودم شاهد بودم که شما چقدر زحمت کشيد تا تيم بومي بشه و من از شما تشکر ميکنم و خيلي خوشحالم که ما چنين عواملي رو در کنار تيممون داريم که فکر و ذهنشون اينه که استان گيلان پيشرفت بکنه.

 

varesh-sport.com : وارش اسپرت هميشه سعي کرده حواشي موجود رو بازگو کنه و اگر از ديد هواداران انتقاداتي وجود داشت آنها رو بازگو کنه.امسال هم مطمئنا همين سياست رو داريم،ايا شما ناراحت ميشيد؟

در مورد خودم اصلا ناراحت نميشم ولي مجموعه باشگاه ناراحت ميشم! ما بايد از اين مجموعه حمايت کنيم چون داره سرمايه گذاري خوبي ميکنه. مهندس عابديني به من اختيار کامل دادند و در حيطه واليبال هر انتقادي از من کرديد من ناراحت نميشم.

 

varesh-sport.com : حرف پاياني تون با هواداران سرزمين باران هاي نقره اي و خوشه هاي طلايي برنج،به زبان گيلکي؟

من عاشق تومام مردم رشت ايسم و اينشاالله که هرجا ايسائيد موفق بيبيد ... فقط از اَشان اِنتظار دارم که از اَمي مجموعه حمايت بوکونيد و بائيد اَمي تيما تشويق بوکونيد و اينشاالله اَما از اشانا شرمندگي بيرون آئيم واميدوار ايسم  که اَشانا با رويي خندان روانه خانه بوکونيم.

 

 

کلمات کلیدی والیبال داماش گیلان : فرید آخوندزاده والیبال داماش گیلان : فرید آخوندزاده والیبال داماش گیلان : فرید آخوندزاده والیبال داماش گیلان : فرید آخوندزاده

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.