فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
قاسمپور : در جایی که تحمیل وجود داشته باشد کار نمی کنم!

قاسمپور : در جایی که تحمیل وجود داشته باشد کار نمی کنم!

 

varesh-sport.com : آقاي قاسمپور ضمن خوش آمد به شما به عنوان اولين سوال از سوابق مربيگريتون بفرمائيد.

من از سال 73-74 کارم رو در عرصه مربيگري شروع کردم. اول با تيم پاس به عنوان بازيکن مربي و بعد به عنوان بازیکن در فجرسپاسي بودم . بعد از اون به بهمن کرج و نفت آبادان رفتم که کار اصلي مربيگري من نیز از تيم نفت شروع شد . سه چهار سالي هم در کشور امارات مربيگري کردم که تيم هاي الامارات و حتا رو از دسته پايين تر به ليگ برتر آوردم.

 

varesh-sport.com : اگر اشتباه نکنم در امارات يه سری مشکلات و درگيري براتون پيش اومد که از اونجا خارج شديد..

درگيري که نه يه سري مشکلاتي پيش اومد که ترجيح دادم ديگه اونجا کار نکنم ضمن اينکه يه سري دخالت هايي وجود داشت که اونجايي ها عادت دارند و ميگن پول ميديم و دخالت ميکنيم که اينها هم تاثير گذار بود وگرنه اونجا همه چيز برنامه ريزي شدست و مشکلات حاشيه ای و مالی بوجود نمياد.

 

varesh-sport.com : چطور شد که به عنوان سرمربي داماش گيلان انتخاب شديد؟

خب من پيش از اين جزو خانواده داماش بودم و به عنوان مربي با تيم داماش درود قرارداد داشتم که اون تيم واگذار شد و بعد از اون اينجا به من پيشنهاد شد که شرايط رو براي کار مناسب ديدم و حالا سرمربي اين تيم هستم.

 

varesh-sport.com : يعني شما به اين علت به داماش گيلان اومديد که قبلا با تيم داماش قرارداد داشتيد؟!

نخير! من که قراردادم با تيم داماش درود در لیگ پایین بوده و اون قرارداد خود به خود لغو شد ولي خب چون در مجموعه داماش بودم و از اينجا هم شناخت داشتم و حدود دو هفته قبل هم به عنوان مشاور به اينجا اومده بودم شرايط رو بررسي کردم و تيم رو ديدم و با توجه به شرايط به تيم پيوستم. البته اون موقع قصد و نيتي در کار نبوده که به عنوان سرمربي باشم و قرار بود که کمک فکري داشته باشم اما به هر حال شرايطي رقم خورد که مديريت تصميم گرفت يک جا به جايي انجام بده که به بنده پيشنهاد داده شد.

 

متن کامل مصاحبه در ادامه مطلب


varesh-sport.com : با توجه به اين که هفت هفته از رقابتها گذشته و داماش اونطوري که بايد نتونسته نتیجه بگيره شما مشکلات اين تيم رو در چه قسمت هايي مي بينيد؟

اجازه بديد که مشکلات تيم رو نگم چون وقتي که در مصاحبه بياد تيم هاي ديگه مي بينند و خوب مي فهمند مشکلمون چيه...

 

varesh-sport.com : ولي خب شما تو مصاحبه هاتون از يه پست هايي حرف زدید!

نه من از پست خاصي اسم نبردم ، من گفتم مجموعه کار دفاعي تيم ما ضعيف هست ولي نوشتند دفاع هاي تيم ضعيف هست ! خوب تيمي که توي هفت بازي يازده تا گل مي خوره يه مشکلي داره ديگه ... ما هم دنبال اين هستيم که اين مشکلات رو انشالله در زمين حلش کنيم .

تيم ما تيم بدي نيست منتهي توي يکي دو تا از پست ها يه مشکلاتي داره که توي اين پست ها نياز به جذب بازيکن خوب داريم.

 

varesh-sport.com : براي بازيکن ليگ برتري تو ليست جا داريم؟

بله هم براي بازيکن ليگ برتري جاي خالي داريم و هم بازيکن خارجي

 

varesh-sport.com : يکي از صحبت هايي که هميشه در داماش وجود داره اينه که آقاي مهندس عابديني در کار تيم دخالت فني دارند، آيا شما به عنوان يک مربي که تجارب خوبي هم داره چنين اجازه اي رو ميديد يا نه؟

من نميدونم اين چيزي که شما ميگيد تا چه حد صحت داره ولي آقاي عابديني در مصاحبه هاي خودشون به کرات گفتند که من به عنوان مديرعامل نظرشخصي خودم رو به مربي ميگم که حالا مربي اگر بخواد ميتونه ازش استفاده بکنه. بايد بگم که نه خود آقاي عابديني بلکه اگر از همکاران يا اشخاص ديگه اي مثل شما هم نظري داشته باشند و بگن در اينجا مشکلي داريم بنده گوش ميدم و اگر به صلاح تيم بود استفاده ميکنم وگرنه در غير اينصورت من هر جا که کار کردم خودم تصميم گيرنده بودم نه هيچکس ديگه.

 

varesh-sport.com : پس يعني چيزي به شما تحميل نميشه؟!

من اصلا جايي که فکر کنم به بنده مسئله اي ميخواد تحميل بشه کار نمي کنم و اينو مطمئن باشيد! يکي از اون چيزهايي که در مورد امارات وجود داشت همين بود.. اونجا عربها پول مي دادند و ميگفتند ما پول داديم و چرا اين رفت و چرا اون يکي نرفت که ما هم همين ها رو ديديم و ول کرديم و اومديم!

 

varesh-sport.com : با وضعیتی که در حال حاضر وجود داره آينده تيم داماش رو چطور ميبينيد؟

ببينيد پيش بيني از الان سخت هست و ما با يه سري مشکلات مواجه هستيم که سعي داريم برطرفشون کنيم... شايد عمده ترين مشکلمون مشکلات روحي و رواني باشه . وقتي تيمي در هفت تا بازي يازده تا گل ميخوره اون اعتماد به نفس بازيکن از دست ميره و هميشه اين استرس رو با خودش داره که الان گل مي خوريم ، الان بازي رو مي بازيم و اين فکر ها و استرس ها هميشه نتيجه منفي ميده . اميدوار هستيم که اين استرس رو بتونيم از بين ببريم و اعتماد به نفس رو در بين بچه ها بتونيم ايجاد کنيم .

 

varesh-sport.com : قرار هست که کمکي هم به شما اضافه بشه؟

آقاي حسين کاشي نژاد که با من در داماش درود هم بودند و در يکي دو جاي ديگه با هم کار کرديم به تيم اضافه شدند.

 

varesh-sport.com : کمک خارجي چطور؟!

نه... البته باشگاه هم در شرايطي نيست که ما بخوايم مربيان ديگه اي رو اضافه کنيم و فعلا هم نيازي نمي بينيم.

 

varesh-sport.com : و افشين ناظمي هم هستند با شما؟

بله هستند با تيم...

 

varesh-sport.com : شما که مشکل خاصي نداريد؟

نه ... وقتي من دو- سه روز هست که اومدم چه مشکلي ميتونم با ايشون داشته باشم يا ايشون با من؟

 

varesh-sport.com : بازي با راه آهن رو چطور ميبينيد؟

خب بازي سختي هست و البته همه بازيها سخت خواهد بود و هيچ بازي ساده اي نداريم . ما اميدواريم که بتونيم از امتياز ميزباني نهايت استفاده رو بکنيم و برنامه هايي رو که براي اين بازي در نظر گرفتیم رو پياده کنيم تا به اون نتيجه دلخواهي که مدنظر هست دست پيدا کنيم.

 

varesh-sport.com :  ودر پايان چه صحبتي با هواداران داماش شهر باران داريد ؟

ما سعي ميکنيم حرف هامون رو توي زمين بزنيم و انشاالله تلاش ميکنيم با نتايجي که بدست مياريم اونها رو راضي کنيم . اميدواريم کماکان از تيم تا دقيقه 90 حمايت بشه چرا که فوتبال بر روي ثانيه و لحظست و هر لحظه ممکن هست در زمين يک اتفاقي بيفته و گلي بزنيم يا گلي بخوريم که اين نياز به صبوري هواداران داره . اميدوار هستم که اين حمايتشون از تيم رو کماکان دريغ نکنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

مصاحبه : مهرداد - مازیار

 

کلمات کلیدی ابراهیم قاسمپور سرمربی داماش گیلان ابراهیم قاسمپور سرمربی داماش گیلان ابراهیم قاسمپور سرمربی داماش گیلان ابراهیم قاسمپور سرمربی داماش گیلان

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.