فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
جهانگیر عسگری : فکر نمی کردم هواداران زیادی بیایند!

جهانگیر عسگری : فکر نمی کردم هواداران زیادی بیایند!

 

varesh-sport.com : وضعيت تيم و تمرينات در اين روزها به چه شکل است ؟

از وقتي آقاي قاسمپور تشريف آوردند انگيزه و روحيه ي خاصي در بين بازيکنان ايجاد شده و در اين دو مسابقه هم به خوبي نشان داديم که جاي ما پايين جدول نيست...خوشبختانه روز به روز هم وضعيت ما بهتر مي شود.

 

varesh-sport.com : در مورد بازي هفته گذشته با شاهين بوشهر و گلي که زدي چه صحبتي داري؟

من براي گل زدن در اين مسابقه واقعا انگيزه خيلي بالايي داشتم چرا که رو در روي مربي سابقم بازي مي کردم و با ايشان نه به لحاظ فوتبالي بلکه به لحاظ مسائل جانبي ديگر خيلي مشکل داشتم چرا که ايشان خيلي با شخصيت من بازي کرده بودند . همه اين عوامل باعث شده بود تا انگيزه من براي گل زدن در اين بازي دوچندان شود تا هم بتوانم به تيمم کمک کنم و همين که به ايشان نشان دهم که فوتبال اصلا آن چيزي نيست که ايشان ميگفتند بلکه فوتبال کاملا در زمين توسط بازيکن رقم مي خورد .

 

varesh-sport.com : مشکلت دقيقا چه بود؟ آيا نيمکت نشيني در زمان سرمربيگري درخشان ناراحتت کرده بود يا مشکل ديگري داشتي؟!

نه بحث بازي کردن نبود! من سه سال در تيم پيکان بودم که چندين و چند مربي داشتم ... آقاي مدير روستا ، خود آقاي درخشان ، آقاي ضيايي ، آقاي احمدزاده و آقاي عليدوستي مربيان من در اين تيم بودند که من در دوران تمام اين مربيان هم روي نيمکت نشستم و هيچ وقت هم اعتراضي نداشتم، چون اين اصلا درخصلت من نيست... حتي در داماش هم وقتي آقاي دينورزاده حضور داشتند بر روي نيمکت نشستم و اين مربي است که بايد تشخيص دهد بازيکن در ترکيب باشد يا بر روي نيمکت اما مشکل من با آقاي درخشان اصلا اين بحث ها نبود . من سال گذشته در پيکان خيلي سرحال بازي ميکردم و حتي تا پاي دعوت شدن به تيم ملي هم پيش رفتم اما به محض اينکه ايشان آمدند من را به روي نيمکت که چه عرض کنم به روي سکو فرستادند اما باز هم من اعتراضي نداشتم؛ مشکل جاي ديگر بود...! ببينيد اگر بخواهم عاميانه بگويم ايشان با من مثل رفتار اسرائيلي ها در مقابل يک فلسطيني عمل مي کردند!

 

متن کامل مصاحبه در ادامه مطلب...


 

varesh-sport.com : فحاشي هاي زيادي بعد از گل زدنت در اين بازي بر عليه شما صورت گرفت...

بله!  بعد از اينکه گل زدم بدترين فحاشي ها به من و خانواده من در بوشهر انجام شد اما من از هواداران بوشهري چندان ناراحت نيستم چون آنها در جريان نبودند و اگر مي دانستند با من چطور رفتار شد شايد اينطور و به اين شکل به من فحاشي نمي کردند اما خب اين فوتبال است و يک تماشاگر شايد نتواند تحمل گل خوردن تيمش در زمين خودي را داشته باشد . واقعا وضعيت بسيار بدي بود و حتي آقاي قاسمپور هم با من صحبت مي کردند که به تماشاگران توجهي نداشته باش.

 

varesh-sport.com : به نظر مي رسد جو استاديوم بعد از به ثمر رساندن گل روي تو تاثير بدي گذاشته بود و بازي تو در نيمه دوم از کيفيت بالايي برخوردار نبود و در نهايت تعويض شدي...

بله بي تاثير نبوده است، ببينيد من که خانواده ام را از سر راه نياوردم اين همه تماشاگر يک بند به آنها فحش بدهند ! من هم مثل همه خانواده ام را دوست دارم و فکر نمي کنم کاري کرده بودم که به اين شکل به من فحاشي شد و حتي از بچه ها شنيدم که يک ميليون هم مرا جريمه کردند . به هر حال اين مهم است که توانستم براي داماش گل بزنم و به آقاي درخشان هم يک چيزهايي را ثابت کنم .

 

varesh-sport.com : آيا اگر الان دوباره به قبل از صحنه گل زدنت برگردي باز هم اين کار را تکرار ميکني؟

بله ! البته قبول دارم که شايد يک مقدار زياده روي کردم اما به هر حال خوشحالي بعد از گل را حتما جلوي ايشان انجام مي دهم! اينکه کارآيي من در نيمه دوم پايين آمد را هم قبول دارم و اين هم به خاطر فحاشي بود و هم به خاطر وضعيت بد هواي بوشهر که 90 درصد رطوبت با آن درجه گرما را بايد تحمل مي کرديم . واقعا اين آب و هوا تمامي بچه ها را هم اذيت کرد و من به شما بايد بگويم که اگر همين تيم شاهين بوشهر با اين شرايط در رشت در مقابل داماش بازي ميکرد يقين داشته باشيد که حداقل 3 - 4 گل دريافت مي کرد. شاهين در اين بازي در کل دو موقعيت گل داشت که يکي از آنها را آقاي تنهايي توانست در دقايق آخر گل کند در حالي که ما بر روي ضد حملات هم موقعيت هاي خوبي داشتيم که اگر هواي سنگين بوشهر نبود حداقل دو سه گل ديگر به ثمر مي رسانديم!

 

varesh-sport.com : چرا با آقاي دينورزاده نتوانستيم موفق باشيم و با آقاي قاسمپور نظم تيمي بهتري را مشاهده مي کنيم؟

آقاي دينورزاده مربي بسيار با شخصيتي هستند و به هر حال شرايط به گونه اي پيش رفت که نتوانستيم به نتايج خوبي دست پيدا کنيم . آقاي قاسمپور در اين مدت بيشتر بر روي مسائل روحي و رواني کار کردند و با تک تک بازيکنان هم صحبت کردند و به آنها انگيزه دادند که شما توانايي هايتان بيشتر از اينهاست. خوشبختانه پيروزي بر راه آهن هم استارت خوبي بود و در بازي بوشهر هم ديديد که تا دقيقه 89 در آن شهر از شاهين پيش بوديم.

البته آقاي قاسمپور بر روي اينکه ما در هر پست به وظايف خودمان حتي در صورت دريافت گل عمل کنيم تاکيد بسياري دارند اما در بازيهاي گذشته شايد گاهي وقتها ما بازيکنان احساسي مي شديم و به عنوان مثال در پست هافبک راست بوديم به سمت ديگر مي رفتيم و از اين مسائل هم بوده است.

 

varesh-sport.com : اين نظريه درست است که آقاي دينورزاده نمي توانسته بازيکنان را کنترل کند؟

من در جايگاهي نيستم که راجع به آقاي دينورزاده چنين اظهار نظري داشته باشم، اما اين حرف را قبول ندارم! به نظر من تيم ما وارد يک بحران شده بود و شايد اگر در يکي دو بازي اول پيروز مي شديم هرگز اوضاع به اين شکل پيش نمي رفت ... به هر حال اين وضعيت ممکن است براي هر تيمي پيش بيايد که اينبار براي داماش و آقاي دينورزاده پيش آمد.

 

 

varesh-sport.com : چهار بازي رسمي آينده ما در استان گيلان برگزار مي شود که يکي از آنها در انزلي خواهد بود و يکي از چهار بازي هم در جام حذفي است. در اين بازيها بدنبال چه چيزي هستيم؟

ما در 3 بازي آينده ليگ همانطوري هم کادر فني به ما گفته است به دنبال پيروزي خواهيم بود چرا که ما اين پتانسيل را داريم که 9 امتياز را در اين سه ديدار دشت کنيم . ما اگر بتوانيم بازي با فولاد را پيروز شويم با اين روحيه اي که من در بچه ها مي بينم مطمئن باشيد ملوان و پرسپوليس را هم در بازي هاي بعد شکست خواهيم داد .

در مورد جام حذفي هم من در همان مصاحبه اول با شما که پيش از فصل انجام دادم هم گفتم که ما از شانس بالايي برخورداريم و بعد از اعلام جدول جام حذفي و قرعه اي که نصيب ما شده بر روي اين حرفم بيشتر تاکيد مي کنم چون درسمتي که ما قرارداريم به غير از يکي دو تيم چندان تيم سختي به ما نخورده است و بيشتر تيم ها در سمت مخالف جدول حضور دارند که اين خود راه را براي داماش براي حضور در فينال هموار تر مي کند .

 

varesh-sport.com : به داربي گيلان نزديک مي شويم که از حساسيت بالايي براي هواداران هر دو تيم برخوردار است..اگر درست به خاطر داشته باشم شما قبلا به ملوان گل هم زديد ،  آيا بازيکنان غيربومي داماش که خود شما هم جزو آنها هستيد حساسيت اين داربي را درک کرده اند؟

دوسال پيش بود که من هم در بازي رفت و هم بازي برگشت به ملوان گل زده بودم. اما در مورد اين دربي بايد بگويم بله؛ من خودم به شخصه کاملا متوجه اين حساسيت در بين هواداران داماش و شهر رشت شده ام. خيلي ها مي گويند اين بازي به لحاظ حساسيت از بازي استقلال و پرسپوليس هم براي هواداران دو تيم در رشت و انزلی با اهميت تر است. من خودم که تا الان هيچ دربي ای را تجربه نکرده ام ولي اميدوار هستم که اين دربي تجربه بسيار خوبي براي من باشد و بتوانيم هواداران داماش را با پيروزي در اين ديدار راضي کنيم.

 

varesh-sport.com : ماجراي لقب تو چيست؟! هواداران که بيشتر به تو دروگبا مي گويند و ته وز هم شنيديم که بعضي از بازيکنان ميگويند و بعضي از هواداران ديگر!

براي من زياد فرقي نمي کند اما در ايران به علي دايي علاقه دارم چون شخصي بود که باعث شد فوتبال من احيا شود . لقب ته وز را از پارسال روي من گذاشتند که شايد زياد هم لياقتش را نداشته باشم و از وقتي هم که در رشت بازي ميکنم هواداران رشتي به من دروگبا مي گويند که شايد به اين علت باشد که فوتبال محکمي را از خودم ارائه مي کنم. اصولا من در فوتبالم هميشه جدي هستم و چه در مقابل يک تيم نوجوانان بازي کنيم و چه در مقابل هر تيم ديگري که باشد محکم بازي مي کنم...

 

 

varesh-sport.com : چند نفر را تا الان مصدوم کردي ؟ (با خنده)

متاسفانه امسال باعث مصدوميت آقاي آشنا شدم که واقعا جا دارد اينجا باز هم از او عذرخواهي کنم و واقعا شرمنده شدم ، هر چند عمدي نبود و مقصر نبودم . در آن صحنه من آمدم که توپ را شوت کنم و ايشان هم ميخواستند توپ را دور کنند که متاسفانه چون پاي ايشان روي هوا بود و تعادل هم نداشت از دو ناحيه شکست که در حال حاضر هم با او در تماس هستم و جوياي احوالش هستم.

امسال خود من هم يکبار نزديک بود دچار مصدوميت شديدي شوم ! در بازي با فجرسپاسي بود که گلر اين تيم سر من را به جاي توپ شوت کرد که حتي نزديک بود کارم به بيمارستان هم بکشد ، بعد هر کسي به من مي رسد مي پرسد چند نفر را مصدوم کردي (باخنده)

 

varesh-sport.com :  شما که نشان داده ايد شخص احساسي اي هستيد و حتی سر قضیه آشنا این قضیه بیشتر نمود پیدا کرده بود پس چطور است که فوتبالت را به اين شکل محکم بازي ميکني؟!

خب فوتبال با زندگي واقعي فرق مي کند ؛ من وقتي وارد زمين فوتبال مي شوم با جديت و تمام تلاشم بازي مي کنم و شوخي را کنار ميگذارم چرا که دوست دارم تمام پولي را که از اين راه بدست مي آورم و براي خانواده ام خرج ميکنم حلال باشد و دوست ندارم که کم کاري از من ديده شود. من فکر مي کنم تمام بازيکنان دلشان ميخواهد فوتبال را محکم بازي کنند اما خصوصيات بعضي افراد فوتبالشان را فانتزي تر نشان مي دهد و بعضي ديگر محکم تر.

 

varesh-sport.com : در پايان اگر صحبتي باقي مانده است بفرمائيد.

من واقعا تشکر مي کنم از هواداران گيلاني و رشتي که تا الان آمدند و از تيم خودشان حمايت کردند . من قبل از بازي راه آهن به بچه ها مي گفتم که فکر نمي کنم با توجه به نتايج بدي که گرفتيم هواداران زيادي بيايند اما باز هم آمدند و استاديوم را تقريبا پر کردند و خيلي پرشور تشويق کردند و براي تيم سنگ تمام گذاشتند. باز هم از آنها مي خواهم که در بازي فولاد هم به همين شکل از تيم حمايت کنند و مثل قبل استاديوم جاي خالي نداشته باشد و حتي براي بازي انزلي هم به اين شهر بيايند تا ما بتوانيم 9 امتياز را در اين سه بازي پشت سر هم بدست بياوريم.

 

 

 

 

 

 

مصاحبه : مهرداد- مازيار

 

کلمات کلیدی جهانگیر عسگری بازیکن داماش گیلان جهانگیر عسگری بازیکن داماش گیلان جهانگیر عسگری بازیکن داماش گیلان جهانگیر عسگری بازیکن داماش گیلان

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.