فروشگاه وارش اسپرت
گیلان مشعل
جنگل سافت
به او که بي چتر زير باران رفت...

به او که بي چتر زير باران رفت...

 

وارش اسپرت-تارنمای هواداران داماش گیلان:

23/09/1390 "به داد تنها تيم خصوصي ليگ برتر برسيد"

19/10/1390 "داماش فقط يک تيم نيست،بلکه هويت و غرور گيلان است"

10/11/1390 "بيانيه و طومار هواداران داماش خطاب به نمايندگان گيلان"

13/12/1390 "قيمت داماش به ارزش قلوب هوادارانش است”

 

اين ها نمونه اي از تيترهاي چند ماه اخير وارش اسپرت-تارنماي هواداران داماش گيلان است.

مشکلات ماه هاي اخير باشگاه را که مرور مي کنيم يادمان مي آيد که از همان بازي هفته دوم داماش در نيم فصل اول، رگه هايي از ترکش هاي اين مشکلات به جان تيم افتاد و از عدم اعزام هوادار به بازي هاي بيرون از خانه در مقابل استقلال و سايپا کاملا حس شد!

ماه ها گذشت و مردي به تنهايي، دل بسته به امداد الهي و با پشتوانه ي همت و حميت خود، در مقابل اين تنش هاي بيشمار ايستاد و مردانه جنگيد ؛
امير عابديني ...

از همان روز اول گويي امير پيش بيني چنين روزهايي را کرده بود، روزهايي که تنها يک مدير آزموده در بحران ها مي توانست سپري کند. او همان کسي است که با استقامت و تعصب مثال زدني اش نسبت به فوتبال و به تيم و هواداران و مردمان يک شهر و استان، به فوتبال ايران نشان داد که مرد روزهاي سخت است و نه تنها براي نجات تيم، بلکه غرور و عشق هواداران متعصب گيلاني، از هجوم ناملايمات روي گردان نمي شود.

 

متن کامل در ادامه مطلب...


او نشان داد که نه تنها به تيم، که به هواداران و شور و تعصب شان، به عنوان سرمايه و پشتوانه هاي اصلي خود دل بسته است،

او نشان داد که نه تنها به تيم و به قراردادهاي نوشته روي کاغذ، که به هوادران، و قرارداد هاي نانوشته ي در دل هايشان هم پايبند و متعهد است.

او نسبت به تيم و هواداران، و اصلا اميد و غرور مردم اين سرزمين، سينه ي پدرانه ي خويش را سپر کرد و لحظه اي از پايداري ِ خويش نکاست، در شرايطي که علاوه بر مشکلات مالي، بار حقوقي و قضايي پرونده ي باشگاه، فشار را بر دوش او مضاعف کرده بود.

 

هشت ماه به اين تيم هيچ گونه تزريق مالي نشد، در حالي که به گفته کارشناسان، داماش يکي از تيم هاي پرستاره ي ليگ برتر بود، وي با ارتباط صميمي و آن صداقت در گفتار و عمل مثال زدني اش، بازيکنان تيم را به قرار دادشان پايبند نگه داشت!

به راستي که او به تيم، جسارت و جنگندگي در روزهاي دشوار را آموخت. کاري که از هر مديري ساخته نبود، و اکنون صحت اين ادعا را از حال و هواي اين روز هاي بعضي تيم هاي متمول و دولتي پايتخت، به خوبي مي توان دريافت ...

امير بود که ترکش روزهاي سخت را به جان خريد تا دوباره آرامش به ديار باران هاي نقره اي برگردد، و اين چنين است که او بيش از پيش، امروز مرد محبوب هواداران داماش شده است.

 

اميرعابديني ؛ بزرگ مرد فوتبال ايران و پير زمين چمن و ناخداي اين کشتي طوفان زده ؛ با چنگ و دندان، با تمام تجربه و توانش سعي در حفظ محبوب ترين تيم گيلان داشت و دوش به دوش گيلاني ها و حتي به جرات مي توان گفت جلوتر و علمدار آن ها بود و حرکت مي کرد.
اکنون بر خود وظيفه مي دانيم صداي دل هاي پرشور و خروش ِ حنجره هاي هواداران داماش شويم، تا به نمايندگي از آنان، به امير عابديني، مرد روزهاي باراني، خسته نباشيد بگوييم.

به او که بي چتر، زير باران رفت ...

فراموش نکرديم که در مصاحبه اش با وارش اسپرت گفت :

"من گيلاني نيستم و در گيلان متولد نشدم ، پدر مرحوم من شايد دو بار بيشتر به گيلان نيامده باشد و آذري بوده است ؛ والده من هم گيلاني نبوده است... اينها را گفتم چون ديدم بحث مي شود که شايد عابديني به اين علل تعصب دارد، اما با اين وجود تعصبات من از يک بومي گيلاني براي اين استان کمتر نيست"

حال که با همت و مديريت او فصل را به اتمام رسانده ايم  در کنار حضور هميشگي هواداران ، بنا بر همان تعصبات و دغدغه ها، و براي پاسداري از حريمي که به سختي حفظش نموده ايم، از او مي خواهيم با مدنظر قرار دادن رفتار بعضي بازيکنان فصل قبل، و نيز سپردن تيم به يک مربي کارآزموده، شرايط را براي تبديل داماش به يک مدعي در ليگ، مهيا کند.

که حقيقتا همراهي با مديري بزرگ، جز از بازيکنان و مربيان بزرگ بر نمي آيد.

و اما خواسته ي ديگرمان که بر آمده از نگراني در خصوص تغيير اسپانسر و احتمال تغيير نام داماش است.

داماش، منطقه اي توريستي در رودبار است که ريشه در آب و خاک اين خطه دارد.

از او انتظار داريم همچون گذشته و چون ديگر موارد، در مقابل اين تغيير نيز ايستادگي کند و بگذارد داماش، به عنوان نمادي از طبيعت پاک استان، همچنان بر همين نام باقي بماند.

 

و اما حرف پاياني مان با همشهريان مرد مبارزه و سردار بزرگ جنگل هاي شمال است.

همان کساني که از بازي با شاهين خواسته هاي باشگاه را فرياد زدند و به فراخوان هاي وارش اسپرت لبيک گفتند.

همان هواداراني که در بازي با استقلال پلاکاردهايشان گوياي استقامت شان در همراهي ِ تيم بود، همان هايي که تيم را غرور اين سرزمين مي دانند، کساني که نشان دادند به معناي واقعي "طرفدار داماشند ...... تا آخرش باهاشند"

چه روزهايي سپري کرديم، چه سختي ها و نگراني هايي را تحمل کرديم، چه زخم زبان هايي شنيديم، و در آن روزها گويي هيچ دستي، نه براي دستگيري که جز براي زدن و هل دادن پيش نمي آمد، و ما با دل هاي گره شده در هم، مي گفتيم:" اندکي صبر،سحر نزديک است"

جمله اي که در اکثر نظرات مدير روابط عمومي باشگاه قيد ميشد و شايد اين جمله بود که ما را به آينده اميدوار نگه ميداشت که مي بايد در همين جا از زحمات و تلاش هاي ايشان و همچنين برقراري رابطه خوب با هواداران نيز تشکر کنيم.

به لطف خدا و همت هواداران و تلاش هاي مدير هيئت فوتبال استان که تنها مسئول پيگير داماش در روزهاي سخت بود، اين فصل سخت به پايان رسيد و غيرت رشتي را به رخ ديگران کشيديم و نشان داديم که شايد بازيکنانمان اعتصاب کردند، اما نه از روي اهمال که براي رسيدن صداي تيم، صداي مردم شهر ... به گوش مسئولين بود!

و چه لذتي داشت بعد از آن همه دغدغه و فشار، پس از آن زمستاني که هشت ماه به طول انجاميد، پنجره ي دل هايمان به روي بهار اميد باز شد، و طنين شعار زيباي "هشت ماهه پول نداشتيم ،غيرت رشتي داشتيم" در استاديوم پير شهر رشت طنين انداز شد.

 

اکنون سحر فرا رسيده و به لطف و مدد پروردگار، خورشيد بر آسمان شهر ما هم طلوع کرده است.
ديگر وقت آن رسيده که سرمان را پيش روي خصم و آنان که از فروافتادگي ِ قامت داماش، سينه را پر از باد طعنه مي کردند، بالا بگيريم و با افتخار بگوييم:

"داماش، تيم محبوب گيلانيان؛ همچنان با افتخار تنها تيم خصوصي ليگ برتر است"

 

اميد که درس هاي به جان آموخته از اتفاقات فصلي که گذشت را توشه ي راه فصل ِ آتي کنيم، تا به لطف خدا و با داماشي قدرتمند، آن چنان که شايسته ي مديري بزرگ، کادر و بازيکنان و نيز هواداران پرشور و متعصب اين تيم است، آينده اي طلايي را رقم بزنيم.

 

 

کلمات کلیدی امیر عابدینی مدیر عامل باشگاه داماش امیر عابدینی مدیر عامل باشگاه داماش امیر عابدینی مدیر عامل باشگاه داماش امیر عابدینی مدیر عامل باشگاه داماش

برای ارسال دیدگاه وارد شوید.